Carabao Cup: Man Utd jako ostatni

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  30.10.2019 23:16

Marcus Rashford  |  fot. Vladimir Pesnya / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Manchester United został ostatnim ćwierćfinalistą Carabao Cup. Czerwone Diabły po zaciętym meczu wygrały w środę na Stamford Bridge z Chelsea 2:1 i zameldowały się w V rundzie rozgrywek po raz trzeci w ostatnich czterech sezonach.

Pierwszy gol dla gości padł w 25. minucie, kiedy to Marcus Rashford wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Marcos Alonso na Danielu Jamesie. W drugiej połowie kibice obejrzeli natomiast dwie piękne bramki. Najpierw w 61. minucie Michy Batshuayi przejął piłkę wykopaną przez Willy'ego Caballero, przebiegł z nią od połowy boiska i w pełnym biegu uderzył przy słupku. O wyniku spotkania zadecydowała natomiast akcja z 73. minucie. Rashford popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka wpadła do siatki Chelsea tuż pod poprzeczką.

Chelsea - Manchester United 1:2 (0:1)

0:1 Rashford 25' (k)
1:1 Batshuayi 61'
1:2 Rashford 73'

Komentarze | 21 komentarzy

chelsea4life | 30.10.2019 23:20

Dobrze że ten "puchar" mamy już z głowy.

Wardogs | 30.10.2019 23:23

Dziekuje kibicom ktorzy chwala Kovacica
A Alonso powinien kandydowac na zlota pilke przeciez to jest taka ****a ze moglby mi tylko zrobic loda

Rashford idealny wolny
Lampard dziekuje ze dales szanse Gilmourowi oraz Guehi ktory potrafi grac na lewej obronie i szkoda ze tam nie zagral. Mimo wszystko jest dobrze

Blue_heart | 30.10.2019 23:29

Szkoda trochę tego meczu, bo to Chelsea dominowała w tym spotkaniu. Niestety jak to United, gol z naciąganego karnego i później ładna bramka z wolnego. A tak to jakby nie mieli pomysłu. Dosłownie na nic.

Mimo bardziej eksperymentalnego składu potrafili nie schodzić z ich połowy. I to wyglądało bardzo fajnie. Ciekawy jestem jak potoczy się kariera Gilmoura, bo chłopak zapowiada się na świetnego piłkarza. Również Guehi bardzo pewnie w obronie.

Z jednej strony odpadnięcie z tego pucharu nie jest jakąś katastrofą, szczególnie jeśli zobaczymy na plagę kontuzji w Chelsea. Z drugiej jednak fajnie byłoby powalczyć w FA Cup, bo na inne trofeum nie ma co liczyć w obecnym sezonie. No chyba, ze trafimy do LE znowu ;)

I na koniec ten Williams z United. Zachował się dzisiaj jak totalny debil. Z czystą premedytacją wypchnął Hudsona z płyty boiska. I to w sytuacji, gdzie piłka już wyszła za linię. Sędzia niestety nic nie zauważył. Podobnie jak nie zauważył drugiej żółtej kartki dla tego rzeźnika Mctommineya, który fauluje Kovacica, ale nie wylatuje po tym z boiska...

lukashi22 | 30.10.2019 23:59

Hehe dominacja Chelsea? Hehe gdzie? Szczegolnie w pierwszej polowie 0 celnych strzalow, milo czytac takie Newsy, pod koniec meczu faulu na Youngu i uderzeniu w twarz tez nie wyliczyles :) jak to milo widzi sie swoje. 1:2 dla United i do domu tyle w temacie. Dodam ze dwie bramki naprawde urodziwe :)

Wardogs | 31.10.2019 00:27

Szczegolnie urodziwa bramka po faulu najlepszego obroncy na swiecie
baa najlepszego pilkarza na swiecie w historii futbolu

devious666 | 31.10.2019 00:30

@Blue_heart

Piłeś - nie pisz :)

"Szkoda trochę tego meczu, bo to Chelsea dominowała w tym spotkaniu."

Chelsea dominowała? Kiedy? Mecz był senny, obie drużyny nic wielkiego nie grały, ale w pierwszej połowie Chelsea w ogóle nic nie pokazała, nawet sytuacji nie stworzyła. Pierwszy celny strzał Chelsea to bramka Batmana w 60min chyba. I to dość przypadkowa po wykopie bramkarza - Batman wygrał główkę z Maguire i był sam na 3 obrońców United, niestety obrońcy MU to ofermy i się potwierdziło :)

Naprawdę nie wiem gdzie tam Chelsea dominowała, mieli może z 10min dobrej gry na początku drugiej połowy gdzie kilka niecelnych strzałów oddali i to tyle. Od gola Rashforda na 1:2 oczywistym było, że MU się cofnie i CFC będzie cisnąć ale prawdę mówiąc za bardzo nie cisnęli - nawet specjalnie nie drżałem o wynik MU, gdzie normalnie zawsze MU się cofa i traci jakąś frajerską bramkę. A tutaj Chelsea nie była w stanie nic zrobić.

Jeżeli to nazywasz dominacją Chelsea to ja nie mam pytań, musisz być jakiś mega optymistą życiowym, który żyje w innej rzeczywistości :)

"Niestety jak to United, gol z naciąganego karnego i później ładna bramka z wolnego. A tak to jakby nie mieli pomysłu. Dosłownie na nic."

Karny i owszem "miękki" ale Alonso po prostu wbiegł od tyłu na Jamesa, sędzia był doskonale ustawiony i nie wahał się nawet sekundy. Alonso specjalnie nie protestował... James jest cwany, dość dobrze te karne "wymusza" - ale póki jest to w ramach przepisów to jest to normalne.

"Mimo bardziej eksperymentalnego składu potrafili nie schodzić z ich połowy. I to wyglądało bardzo fajnie."

MU wyszło z takim założeniem, 5 obrońców, zagęszczenie środka i szybkie kontry - i to był dobry plan, bo mieli więcej sytuacji niż Chelsea, strzelili więcej goli i wygrali spotkanie. Chelsea miała większe posiadanie piłki i tylko to.

Jak Ciebie to zadowala to cóż... współczuję :)

"Oczywiście jak ktoś ma coś zawalić, to musi to być Alonso. Kolejne już tragiczne spotkanie tego piłkarza... Niech już wróci Emerson, bo Hiszpan z przodu jest bezużyteczny, z tyłu natomiast gra dla nie tych, co powinien."

To w końcu karny był naciągany czy jednak Alonso zawalił? Zdecyduj się :)

"Podobnie jak nie zauważył drugiej żółtej kartki dla tego rzeźnika Mctommineya, który fauluje Kovacica, ale nie wylatuje po tym z boiska..."

Jeżeli walkę bok w bok McT i Kovcicia nazywasz "rzeźnictwem" to nie wiem co masz z głową. McTominay miał jeden ostry faul w meczu i dostał zasłużoną żółtą, drugi faul to była zwykła sytuacja, musisz naprawdę mieć coś nie tak z głową jak uważasz, że to był faul na żółtą kartkę i że McT jest rzeźnikiem.

No ale jak widać niektórzy żyją w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Chelsea mając może 4 groźne sytuacje w meczu i 2 celne strzały "dominuje spotkanie" a zwykła walka bark w bark gdzie słabszy piłkarz się przewraca jest "rzeźnicka" :)))

Mucha52 | 31.10.2019 00:48

devious 666 wszystko tu wyjaśnił zbędne tu jakiekolwiek inne komentarze dziękujemy dobranoc.

LoveTrance | 31.10.2019 01:37

Nie wiem po co się w ogóle rozpisywać kto był lepszy, grali mlodziaki, mecz praktycznie o nic. Nawet lamps z solskjaerem podczas meczu sobie smieszkowali. Można przejść dalej, można i przegrać. To tylko dodatkowe mecze w nogach, a tak naprawdę o NIC. Nie trzeba nic udowadniać w pucharze myszki miki, robią to w LM i PL i tyle wystarczy. Gratulacje dla MU awansu

Joker | 31.10.2019 01:38

devious666
Zgadzam się z tym co napisałeś, też nie widziałem żadnej dominacji Chelsea. Mieli piłkę, ale stworzyli niewiele okazji, i jeśli już to MU ten mecz w miarę kontrolowało, poza tym co defensywa zrobiła przy golu Bastshuayi'a był to świetny występ bloku defensywengo, ale ogólnie cały zespół dobrze bronił i to cieszy, bo pod tym względem jest zauważalna poprawa w ostatnich meczach.

Podobnie jak i lepiej jest z formą Rashforda, który jakby odzyskał świeżość, więcej mu wychodzi, złapał pewność siebie, a ten gol z wolnego to taka wisienka na jego świetnym występie.

Zbanowany | 31.10.2019 04:51

Doskonały rezultat. Curakao z głowy.

Drukarnia | 31.10.2019 05:47

Te karne z dupy dla Manure to już tradycja. Ale najbardziej rozsmieszylo mnie to że oni wyszli niemal całym pierwszym składem hahaha. Chyba Ole wie że to jedyna szansa na puchar w tym sezonie to się zesrali.

Lone_Wolf007 | 31.10.2019 08:29

Pojedynek dwóch drużyn w budowie i fajnie, że United udało się go wygrać. Co do karnego, do podstawy do podyktowania były. Nastąpił kontakt między Alonso, a Jamesem, który skrzydłowy z premedytacją wykorzystał i tyle.

Luciferrrroo | 31.10.2019 08:33

Owszem Chelsea miała mało okazji w tym meczu, ale United nie miało nawet jednej dobrej okazji z gry. Chelsea miała za to 2 setki Odoia i w sumie tyle.
Patrząc na składy to United chyba wyszło mocniejszym zestawieniem, szczególnie ich obrona zagrała na dobrym poziomie. Natomiast w Chelsea cała obrona to sami rezerwowi i szczególnie Alonso i Zouma sobie nie radzili. Trzeba czekać na powrót Emersona i Rudigera/Christensena i może będzie lepiej.

Luciferrrroo | 31.10.2019 08:34

CO do karnego to Odoi w podobnej sytuacji dostał żółtą za symulowanie w poprzednim meczu. No ale nie ma co narzekać, bo tam też sędzia zrobił błąd i dopiero VAR uratował sytuację.

Pepe12LFC | 31.10.2019 08:44

Wygrała drużyna, która wystawiła dojrzalsza i bardziej doświadczona jedenastkę. United łapie coraz większy wiatr w żagle, wracają kontuzjowani i zaczyna to zupełnie inaczej wyglądać .
Devious666 Zgadzam się z tym co piszesz, bo często ktoś pisze, ze ekipa dominowała ale w jaki sposób dominowała ? Posiadaniem piłki, strzałami na bramkę ? Normalnym jest , ze przy korzystnym wyniku i gdy ma się na przeciw siebie solidna drużynę, następuje wycofanie i bronienie przewagi, to siedzi w podświadomości i w takiej sytuacji nie można stwierdzić Czy ktoś dominuje czy nie bo każdy ma danym momencie inne priorytety. Ostatnio The Reds z Kogutami tez ostatnie kilkanaście minut grali wycofani i skupieni tylko na defensywie i kontrach, ale chyba nikt nie powie, ze tam dominował Tottenham.

CFC_2018 | 31.10.2019 09:07

Szkoda tego słabego wyniku po w miarę normalnej grze ale cóż... damy radę ;-) Po prostu szansa na to trofeum kurat uciekła... :-(

drukarnia...
Przestań obrażać inne kluby, ich graczy i managerów...
I tak twoi ziomale ci odpuszczają... jednak dla mnie śmierdzisz kałem...

Mr_Devil | 31.10.2019 09:24

II połówkę zostawiłem sobie na dzisiejszy poranek, zapowiada się udany dzień ;-) Rashfordowi w końcu siadło, piękny gol!
bit.ly/36mHV6M

Midnite | 31.10.2019 12:10

Chelsea dominowała jedynie w posiadaniu piłki na swojej połowie. Atak przeszedł obok moczu. Pomoc bez Mounta i Kante jest bezosobowa. Natomiast United zagrali to co zwykle, czyli nudy...ale no wczorajszą Chelsea to w zupełności wystarczyło.

slawekmat | 31.10.2019 15:23

co Rash zasadził to nie mam pytań. Jak na CC fajny mecz ale tego na Anfield nic nie przebije hehe czyżby zwyżka formy United? 3 mecze wyjazdowe wygrane....nie możliwe

TataDrukarni | 31.10.2019 18:09

Karny dla Man Utd prawidłowy w przeciwieństwie do jawnej drukarki, jaką odstawił looserpool wczoraj.

Griezmann | 01.11.2019 10:50