Fotel lidera nie dla Schalke. Wygrana Hoffenheim

Andrej Kramaric

Schalke Gelsenkirchen nie wykorzystało okazji na wskoczenie na fotel lidera – Die Koenigsblauen ponieśli pierwszą porażkę od blisko dwóch miesięcy, przegrywając z Hoffenheim 0:2. Bramki dla podopiecznych trenera Schreudera zdobyli w końcówce meczu Kramarić i Bebou.

Trener Schreuder zdecydował się na dwie zmiany po sensacyjnym zwycięstwie nad Bayernem w Monachium – zamiast Grillitscha i Bebou, na murawie pojawili się Vogt oraz Kramarić. Także do dwóch korekt doszło w wyjściowej jedenastce Schalke po remisie z Kolonią – miejsca Serdara i Utha zajęli Schopf oraz Matondo.

W czwartej minucie dosłownie centymetry dzieliły gości z Gelsenkirchen od objęcia prowadzenia – kapitalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Caligiuri, ale futbolówka odbiła się od zewnętrznej części słupka i wyszła poza boisko.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy z piłką przed linią szesnastki znalazł się Schopf, ale uderzenie zawodnika TSG przeleciało obok słupka. Chwilę później, z podobnym skutkiem, uderzenie z większej odległości oddał Posch.

Choć w pierwszej połowie lepiej spisywali się goście, to w końcówce meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. W 72. minucie, po strzale Bebou piłkę przed siebie odbił Nubel, a ze skuteczną dobitką pospieszył Kramarić. Pięć minut przed końcem, po dograniu Hubnera z głębi pola, wynik spotkania na 2:0 ustalił za to Bebou.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło piłkarzom TSG wskoczyć na 11. miejsce w tabeli Bundesligi. Niesamowity ścisk w czołówce spowodował, że choć w przypadku wygranej nad Hoffenheim Schalke byłoby liderem, to po porażce Die Koenigsblauen plasują się… na siódmej lokacie. W następnej kolejce, Schalke zmierzy się w derbach z Borussią Dortmund, natomiast Hoffenheim podejmie Herthę.

TSG Hoffenheim – Schalke Gelsenkirchen 2:0 (0:0)

1:0 Kramarić 72′