PSG górą na Allianz Riviera, dublet Di Marii

Angel Di Maria

W jedynym piątkowym starciu w ramach 10. kolejki francuskiej ekstraklasy OGC Nice poniosło bolesną porażkę z Paris Saint-Germain, tocząc przez większość spotkania wyrównany bój z mistrzami Francji. W samej końcówce ekipa Thomasa Tuchela zaliczyła jednak dwa trafienia, wygrywając ostatecznie 4:1.

Drużyna z Lazurowego Wybrzeża przystępowała do swojej potyczki z ogromną wolą przełamania serii meczów bez zwycięstwa. Zadanie jednak było trudne do zrealizowania, bo na drodze ekipy z Nicei stanęli paryżanie, chcący wygrać swoje czwarte z rzędu spotkanie, licząc wszystkie rozgrywki.

W pierwszych trzech kwadransach na nerwach gospodarzy zagrał przede wszystkim Angel Di Maria. Argentyńczyk zdobył dwie bramki. Wynik rywalizacji urodzony w Rosario piłkarz otworzył w 15. minucie wykorzystując podanie Mauro Icardiego. Z kolei w 21. minucie Di Maria podwyższył prowadzenie PSG, lobując bramkarza rywali.

Co prawda w 67. minucie Ignatius Ganago zdobył bramkę kontaktową dla teamu Patricka Vieiry, ale to było wszystko, na co było stać Nice. Wpływ na taki stan rzeczy miał fakt, że gospodarze musieli kończyć mecz w dziewięciu, bo z powodu kartek plac gry musieli opuścić Wylan Cyprien (dwie żółte kartki) oraz Christophe Herelle (czerwona kartka).

W ostatnich fragmentach rywalizacji paryżanie nie mieli kłopotów z wykorzystaniem atutu gry w przewadze. Najpierw w 88. minucie bramkę na 3:1 dla PSG zdobył Kylian Mbappe, z kolei dzieło zniszczenia wykończył Argentyńczyk Icardi, kierując piłkę do pustej bramkę. Tym samym ósma wiktoria stołecznej drużyny stała się faktem.

OGC Nice – Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)

0:1 Di Maria 15′
0:2 Di Maria 21′
1:2 Ganago 67′
1:3 Mbappe 88′
1:4 Icardi 90+1′