Wolfsburg wygrywa z beniaminkiem

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Niepokonany w tym sezonie Wolfsburg odniósł czwarte zwycięstwo i awansował na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Wilki w niedzielnym meczu 7. kolejki skromnie 1:0 pokonały Union Berlin.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale ostatecznie nie znaleźli sposobu na pokonanie Rafała Gikiewicza.

Polski bramkarz skapitulował w 69. minucie. Wówczas sytuację sam na sam, po prostopadłym podaniu Josipa Brekalo, wykorzystał Wout Weghorst. Dziesięć minut później niewiele brakowało, a piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego w bramce Unionu umieściłby Maximilian Arnold. Gikiewicz nie dał się jednak zaskoczyć.

Union nie był jednak w stanie w żaden sposób odpowiedzieć i doznał czwartej porażki z rzędu.

VfL Wolfsburg – Union Berlin 1:0 (0:0)

1:0 Weghorst 69′