LE: Roma z punktem w Austrii

Piłka Ligi Europejskiej

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Wolfsberger AC oraz AS Romy wygrały swoje mecze po 4:0. Tymczasem w drugiej serii gier tych rozgrywek w bezpośrednim starciu obie ekipy musiały zadowolić się remisem.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się austriacko-włoska batalia w europejskich pucharach, mając na uwadze to, że zarówno Wolfsberger, jak i Roma odniosły przekonujące zwycięstwa w pierwszej kolejce Ligi Europy. Mimo wszystko to rzymianie uchodzili za faworytów.

Pierwsza groźna akcja w spotkaniu wyszła z inicjatywy gospodarzy, ale na szczęście dla kibiców Wilków ze świetnej strony pokazał się Antonio Mirante, popisując się genialną interwencją. Tymczasem w 27. minucie po uderzeniu głową na listę strzelców wpisał się Leonardo Spinazzola, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Javiera Pastore.

Na przerwę Roma schodziła z jednobramkową zaliczką. Niemniej tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Michael Liendl, który popisał się mocnym strzałem z lewej sprzed pola karnego, zmuszając golkipera ekipy z Serie A do kapitulacji, więc mieliśmy wynik 1:1.

Po zmianie stron żadnej z drużyn nie udało się zmienić losów rywalizacji, więc mecz zakończył się podziałem punktów. W tabeli grupy J mamy zatem do czynienia ze status quo, gdzie pierwsze dwie lokaty zajmują Wolfsberger i Roma. Team z Austrii za dwa tygodnie zmierzy się w delegacji z Istanbul BB, a rzymianie u siebie zagrają z Borussią M’Gladbach.

Wolfsberger AC – AS Roma 1:1 (0:1)

0:1 Spinazzola 27′
1:1 Liendl 51′