LE: Podział punktów na Stade Geoffroy-Guichard

Oficjalna piłka Ligi Europy

AS Siant-Etienne zremisował na swoim obiekcie 1:1 z VfL Wolfsburg w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Taki stan rzeczy sprawił, że liderem w swojej grupie została drużyna z Bundesligi.

Obie ekipy nigdy wcześniej nie miały okazji mierzyć się ze sobą w rozgrywkach spod szyldu UEFA. Tym samym w czwartkowy wieczór doszło do pierwszej tego typu potyczki, w której delikatnym faworytem według bukmacherów był team z Niemiec.

Mecz dobrze zaczęli gospodarze, którzy w 11. minucie za sprawą Thimothee Kolodziejczaka objęli jednobramkowe prowadzenie. Zieloni jednak nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo już w 15. minucie do wyrównania doprowadził William, więc do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

Więcej goli kibice Stade Geoffroy-Guichard nie ujrzeli, więc potyczka zakończyła się kompromisem, z której ostatecznie żaden z teamów nie mógł być zadowolony, chociaż piłkarze Wilków wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy I.

AS Saint-Etienne – VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)

1:0 Kolodziejczak 11′
1:1 William 15′