LM: Ajax nie dał szans Valencii

Puchar Ligi Mistrzów

Drugie pewne zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odniósł się w środę Ajax Amsterdam. W środowy wieczór, w wyjazdowym spotkaniu, piłkarze holenderskiego klubu pokonali 3:0 Valencię.

Mecz na Estadio Mestalla świetnie ułożył się dla Ajaksu Amsterdam, który już w ósmej minucie wyszedł na prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, w samo okienko bramki Valencii, popisał się Hakim Ziyech.

W 25. minucie Valencia miała doskonałą okazję do wyrównania, ale Dani Parejo nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Edsona Alvareza. Tymczasem w 34. minucie Ajax podwyższył swoje prowadzenie. Po dograniu Donny’ego van de Beeka na listę strzelców uderzeniem z ośmiu metrów wpisał się Quincy Promes.

W 39. minucie okazję do zdobycia bramki dla Valencii miał również Rodrigo, ale uderzył z pięciu metrów w słupek. Ajax odpowiedział cztery minuty później trafieniem w poprzeczkę przez Ziyecha.

W drugiej połowie Ajax potwierdził swoją wyższość nad rywalem zdobywając trzeciego gola. Świetne podanie Dusana Tadicia wykorzystał Van de Beek, który miał przed sobą tylko bramkarza.

Valencia CF – Ajax Amsterdam 0:3 (0:2)