Bundesliga: Przerwana seria Werderu, jubileusz Bendera

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

RB Lipsk przerwał serię Werderu Brema, który zdobywał przynajmniej jednego gola w meczach Bundesligi u siebie od maja 2017 roku. Z kolei Lars Bender rozegrał swój 300. mecz w barwach Bayeru Leverkusen.

Bayern Monachium natomiast piąty raz z rzędu wygrał w pierwszy dzień Oktoberfest.

Ciekawostki statystyczne po 5. kolejce Bundesligi:

10 – z 11 bramek strzelonych w Bundeslidze, Willi Orban aż dziesięć zdobył po rzutach rożnych

5 – Bayern Monachium wygrał ostatnie pięć spotkań Bundesligi rozgrywanych w pierwszy dzień Oktoberfest

300 – Lars Bender rozegrał 300. mecz w barwach Bayeru Leverkusen

2+1 – Amine Harit miał udział przy trzech bramkach w dwóch ostatnich meczach Bundesligi (dwa gole, jedna asysta), tyle ile w poprzednich 34

6 – Borussia Dortmund nie wygrała żadnego z ostatnich sześciu spotkań ligowych we Frankfurcie. Po raz ostatni BVB wygrało tam sześć lat temu (2:1)

9 – rezerwowi Borussii Mönchengladbach zdobyli w 2019 roku dziewięć bramek w Bundeslidze, najwięcej spośród wszystkich klubów

7 – pierwszy raz w historii Borussia Mönchengladbach nie zdobyła bramki w pierwszej połowie w siedmiu kolejnych spotkaniach Bundesligi

2017 – pierwszy raz od maja 2017 roku Werder Brema nie zdobył bramki w meczu ligowym na swoim stadionie