LM: Niespodzianka w Leverkusen, gol Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się mecz grupy D fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Bayer Leverkusen uległ na swoim stadionie Lokomitowowi Moskwa 1:2. Warto zaznaczyć, że swój w kład w zwycięstwo piątej obecnie ekipy rosyjskiej ekstraklasy miał jeden z reprezentantów Polski.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego gospodarze w opinii bukmacherów byli postrzegani za zdecydowanego faworyta. W każdym razie ekipa z Rosji nie zamierzała kłaniać się przed Aptekarzami, chcąc wykorzystać fakt, że Bayer w trakcie minionego weekendu został rozbity przez Borussię Dortmund.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w pierwszych fragmentach drugiego kwadransa rywalizacji na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik niczym rasowy napastnik wykorzystał prostopadłe podanie od Joao Mario.

Radość z prowadzenie w szeregach teamu z Rosji nie trwała jednak długo, bo 25. minucie samobójcze trafienie zaliczył Benedikt Höwedes. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Dmitrij Barinova, który jak się okazało później, ustalił wynik spotkanie, dzięki czemu po pierwszej kolejce Lokomotiw jest liderem grupy D, pozostawiając za plecami Juve i Atletico.

Dodajmy, że Krychowiak i Maciej Rybus zaliczyli całe zawody.

Bayer Leverkusen – Lokomotiv Moskwa 1:2 (1:2)

0:1 Krychowiak 16′
1:1 Höwedes 25′ (sam.)
1:2 Barinov 37′