Podział punktów w Dusseldorfie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  13.09.2019 22:22

Dawid Kownacki  |  fot. Grzegorz Wajda

VfL Wolfsburg pozostaje bez porażki w nowym sezonie Bundesligi. W piątkowym meczu 4. kolejki zremisował 1:1 na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf.

Pierwszą bramkę kibice w Dusseldorfie obejrzeli w 17. minucie. Po zagraniu Olivera Finka z prawej strony boiska, do piłki z lewej strony pola karnego dopadł Niko Giesselmann i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Pervana.

Wolfsburg zdołał jednak doprowadzić do wyrównania w 29. minucie. Po dograniu piłki przez Brekalo spod linii końcowej, do siatki z siedmiu metrów trafił Wout Weghorst. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa również nie przyniosła rozstrzygnięcia i obie drużyny podzieliły się punktami. Dla Fortuny to pierwszy remis w tym sezonie, natomiast Wolfsburg podzielił się punktami z rywalami po raz drugi.

Pełne 90 minut w zespole Fortuny rozegrał reprezentant Polski Dawid Kownacki.

Fortuna Dusseldorf – VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)

1:0 Giesselmann 17'
1:1 Weghorst 29'