El. LE: Morelos wyrzucił Legię za burtę

Steven Gerrard

Legia Warszawa przez 180 minut remisowała bezbramkowo z Rangers FC w dwumeczu Ligi Europy. Ostatecznie jednak po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się mogli kibice i zawodnicy szkockiej ekipy, bo w pierwszej minucie doliczonego czasu rywalizacji ekipa The Teddy Bears przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wicemistrzowie z dużymi nadziejami przystępowali do potyczki na Ibrox Park, gdzie zdecydowanym faworytem do awansu była ekipa ze Szkocji. Niemniej team ze stolicy Polski zgodnie z zasadą, że ma więcej do zyskania, niż do stracenia, nie zamierzał tanio sprzedać skóry na obiekcie swoich rywali.

W pierwszej części rywalizacji z udziałem obu ekip nie było zbyt wiele sytuacji strzeleckich. Dość powiedzieć, że warte odnotowania były dwie okazje strzelecki po jednej dla każdej z drużyn. Pierwsi gola mogli strzelić The Gers, gdy w 10. minucie Alfredo Morelos próbował głową pokonać Radosława Majeckiego, ale jego próba była niecelna.

Po stronie Wojskowych najbliższy szczęścia był z kolei Luquinhas, oddając strzał sprzed pola karnego. Próba pomocnika Wojskowych była jednak zbyt słaba, aby mogła zaskoczyć golkipera wicelidera szkockiej ekstraklasy. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

Po zmianie stron z minuty na minutę coraz bardziej zarysowywała się przewaga ekipy Stevena Gerrarda. Szczęście jednak dopisywało Legii, bo albo próby rywali były bez odpowiedniej siły, albo prostu zawodziła celność Rangersów, co zaczynało denerwować miejscowych fanów.

Gdy wydawało się, że zwycięzcę będzie musiała wyłonić dogrywka lub seria rzutów karnych, to w doliczonym czasie rywalizacji Kolumbijczyk Morelos zdobył bramkę głową, na którą zapowiadało się od 20 minut. Tym samym szkocki team po raz drugi z rzędu pod wodzą angielskiego opiekuna znalazł się w fazie grupowej Ligi Europy.

Rangers FC – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

1:0 Morelos 90+1′