Przekonująca wygrana Wilków w Berlinie

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W drugim niedzielnym starciu w ramach drugiej kolejki niemieckiej ekstraklasy Hertha BSC przegrała na swoim stadionie z VFL Wolsburg 0:3. Tym samym team z Volkswagen-Arena ma już sześć oczek na koncie.

Bardzo ciekawie zapowiadał się bój na Olympiastadion Berlin, gdzie gospodarze liczyli na kolejny udany występ po remisie z Bayernem Monachium. W każdym razie Wilki w Wolfsburga też mieli ambitny cel, którym była wiktoria.

Pierwsza połowa z udziałem obu teamów była bardzo ciekawa, ale ostatecznie więcej powodów do radości po zejściu do szatni na przerwę mieli goście, gdyż w dziewiątej minucie gola na 1:0 dla Wilków strzelił Wout Weghorst. Napastnik ekipy z Wolfsburga wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na jednym z rywali.

Warto natomiast zaznaczyć, że już w pierwszej minucie sędzia zawodów wskazał na “wapno”, dopatrując się przewinienia na Ondreju Dudzie. Niemniej po weryfikacji VAR rozjemca zawodów zmienił swoją decyzję, anulując decyzję o “jedenastce” dla gospodarzy.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami wyrównanego starcia, w którym jednak skuteczni do bólu byli goście. Najpierw w 82. minucie bramkę na 2:0 dla Wilków zdobył Josip Brekalo, popisując się precyzyjnym uderzeniem z prawej nogi. Z kolei w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Jerome Roussillon.

Hertha BSC – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

0:1 Weghorst 9′
0:2 Brekalo 82′
0:3 Roussillon 90+1