Skromna wygrana Kanonierów

Kibice Arsenalu

Od skromnego zwycięstwa nad Newcastle United nowy sezon Premier League rozpoczęli piłkarze Arsenalu. Kanonierzy wygrali na St James’ Park 1:0.

W roli faworyta to niedzielnego spotkania przystępowali Kanonierów. Menedżer Unai Emery nie zdecyddował się jednak na postawienie od pierwszej minuty na sprowadzonych latem zawodników.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje. Ze strony Newcastle bliski zdobycia gola był Jonjo Shelvey, po którego strzale piłka trafiła w słupek. Po stronie Arsenalu dobrą okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang, ale jego uderzenie obronił Dubravka. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kibice pierwszego gola w meczu doczekali się w 58. minucie. Po bardzo dobrym podaniu Ainsleya Maitlanda-Nilesa z prawej strony boiska, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Aubameyang i tym razem umieścił futbolówkę w siatce.

W kolejnych minutach szansę gry w zespole Arsenalu otrzymali sprowadzeni latem Dani Ceballos, Nicolas Pepe i Gabriel Martinelli. Wynik 1:0 dla Kanonierów nie uległ jednak zmianie do końca spotkania.

Newcastle United – Arsenal FC 0:1 (0:0)

0:1 Aubameyang 58′