Guingamp blisko spadku, wygrane Angers i Nimes

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Bardzo gościnni okazali się gospodarze trzech wieczornych spotkań 35. kolejki francuskiej Ligue 1, albowiem żadna z drużyn grających przed własnymi trybunami nie zdobyła gola. Bordeaux przegrało z Angers, komplet punktów z Reims wywiozło Nimes, natomiast Caen zremisowało bezbramkowo z Guingamp.

Czwartą porażkę z rzędu zanotowali dziś piłkarze Girondins Bordeaux, którzy przed własną publicznością przegrali z Angers. Decydująca o losach spotkania okazała się 40. minuta, kiedy to gola na wagę zwycięstwa zdobył Bahoken. Bramki nie padły w spotkaniu dwóch drużyn walczących o utrzymanie, w którym Guingamp zremisowało z Caen.

W rywalizacji dwóch beniaminków lepsi okazali się piłkarze Nimes Olympique, którzy wysoko pokonali na wyjeździe Stade Reims 3:0. Goście objęli prowadzenie w 26. minucie po golu Ferriego, a tuż przed przerwą z poważnego błędu obrońcy skorzysta Ripart. Tuż po zmianie stron, wynik meczu na 3:0 ustalił Bouanga, który dobił uderzenie Thiouba.

Girondins Bordeaux – Angers SCO 0:1 (0:1)
0:1 Bahoken 40′

EA Guingamp – SM Caen 0:0

Stade Reims – Nimes Olympique 0:3 (0:2)