Saint-Étienne blisko europejskich pucharów

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

O godzinie 17:00 zaczął się mecz na Stade Geoffroy-Guichard, gdzie drużyna z Saint-Etienne podejmowała gości z Tuluzy. Ostateczne lepsi okazali się gospodarze, dla których dwa gole zdobył Robert Berić.

Strzelanie rozpoczęło się już w drugiej minucie tego starcia. Wtedy to wspomniany wcześniej Robert Berić zdobył pierwszego gola, świetnie wykorzystując podanie z lewej strony boiska i z najbliższej możliwej odległości umieszczając futbolówkę w siatce gości.

Druga bramka padła kilka chwil później. Ponownie bohaterem gospodarzy został Berić, który w bardzo podobnej sytuacji wykończył akcję swojego zespołu, strzelając po ziemi tuż obok prawego słupka. Po zaledwie dziesięciu minutach gry goście mieli więc już coraz mniejsze szanse na zdobycie choćby jednego punktu.

Wszystko mogło odmienić się jednak w 77. minucie meczu. Wtedy to bowiem sędzia podyktował rzut karny, do którego wykonania podszedł Max Gradel. Zawodnik z Tuluzy nie pokonał jednak bramkarza gospodarzy, zaprzepaszczając szansę na zmianę rezultatu.

Ostatecznie wygrali więc gospodarze, którzy dzięki temu zwycięstwu zbliżyli się znacznie do utrzymania miejsca premiowanego występem w europejskich pucharach.

Saint-Etienne – Toulouse 2:0 (2:0)