Puchar Francji dla Rennes! PSG pokonane!

Puchar Francji
Puchar Francji Na zdjęciu: Puchar Francji

Stade Rennes po raz trzeci w historii sięgnęło po Puchar Francji. W sobotnim finale na Stade de France, Rennes sprawiło niespodziankę i po rzutach karnych pokonało Paris Saint-Germain.

Od początku spotkania do ataku ruszyli faworyzowani zawodnicy Paris Saint-Germain. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie mistrzów Francji na prowadzenie wyprowadził Dani Alves, który pokonał Koubka pięknym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego.

Osiem minut później paryżanie prowadzili już 2:0. Tym razem sytuację sam na sam, po prostopadłym podaniu Di Marii, wykorzystał Neymar. W tym momencie wydawało się, że PSG nie będzie miało żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa i zdobyciem pucharu.

Tymczasem w 42. minucie Rennes zdobyło kontaktowego gola. Po wstrzeleniu piłki w pole karne z prawej strony boiska, do bramki własnego zespołu niefortunnie skierował ją Kimpembe.

W drugiej połowie Rennes postawiło wszystko na jedną kartę i groźnie atakowało. W 68. minucie padła wyrównująca bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Areolę uderzeniem głową pokonał Mexer. Wynik 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia był zmuszony zarządzić dogrywkę.

W pierwszej części dogrywki bliski zdobycia trzeciego gola dla PSG był Mbappe, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Reprezentant Francji w ostatniej minucie dogrywki został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Da Silvie.

O tym do kogo trafi puchar musiały zadecydować rzuty karne. W pierwszych pięciu seriach piłkarze obu zespołów byli bezbłędni. W szóstej pomylił się Nkunku, w efekcie czego trofeum powędrowało w ręce zawodników Rennes.

Stade Rennes – Paris Saint-Germain 2:2 pd. (1:2, 2:2) k. 6:5