Puchar Francji dla Rennes! PSG pokonane!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  27.04.2019 23:57

Puchar Francji  |  Puchar Francji

Stade Rennes po raz trzeci w historii sięgnęło po Puchar Francji. W sobotnim finale na Stade de France, Rennes sprawiło niespodziankę i po rzutach karnych pokonało Paris Saint-Germain.

Od początku spotkania do ataku ruszyli faworyzowani zawodnicy Paris Saint-Germain. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie mistrzów Francji na prowadzenie wyprowadził Dani Alves, który pokonał Koubka pięknym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego.

Osiem minut później paryżanie prowadzili już 2:0. Tym razem sytuację sam na sam, po prostopadłym podaniu Di Marii, wykorzystał Neymar. W tym momencie wydawało się, że PSG nie będzie miało żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa i zdobyciem pucharu.

Tymczasem w 42. minucie Rennes zdobyło kontaktowego gola. Po wstrzeleniu piłki w pole karne z prawej strony boiska, do bramki własnego zespołu niefortunnie skierował ją Kimpembe.

W drugiej połowie Rennes postawiło wszystko na jedną kartę i groźnie atakowało. W 68. minucie padła wyrównująca bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Areolę uderzeniem głową pokonał Mexer. Wynik 2:2 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia był zmuszony zarządzić dogrywkę.

W pierwszej części dogrywki bliski zdobycia trzeciego gola dla PSG był Mbappe, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Reprezentant Francji w ostatniej minucie dogrywki został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Da Silvie.

O tym do kogo trafi puchar musiały zadecydować rzuty karne. W pierwszych pięciu seriach piłkarze obu zespołów byli bezbłędni. W szóstej pomylił się Nkunku, w efekcie czego trofeum powędrowało w ręce zawodników Rennes.

PSG – Verratti, Neymar, Di Maria, Paredes

Rennes: Koubek – Traore, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Sarr, Andre, Grenier, Boutigeaud (106' Siliki) – Ben Arfa, Niang

PSG: Areola – Dagba (106' Diaby, 120+1' Nkunku), Marquinhos, Kimpembe, Bernat – Alves, Verratti, Draxler (91' Cavani) – Di Maria (75' Paredes), Mbappe, Neymar

Komentarze | 26 komentarzy

moden1 | 28.04.2019 00:07

Ahahahahaha, najwięksi frajerzy współczesnej piłki dalej w akcji. Brawo Rennes, brawo Stephan. Miałem obawy, bo po odpadnięciu z LE zaczęli tracić punkty w lidze, ale na te dwa najważniejsze spotkania w pucharze (z Lyonem i dzisiaj) się spięli i pokazali, co potrafią. Bardzo dobry sezon, w przyszłym może powalczą o TOP6, francuska liga potrzebuje właśnie takich solidnych drużyn do europejskich pucharów.

A Mbappe chyba za długo przebywa z Neymarem. Najpierw zaczął uprawiać absurdalne symulki, a dzisiaj jeszcze to bandyckie wejście... Chłopak chyba chce sobie popsuć PR albo w taki sposób go budować. Dzisiejszy wybryk mógłby być nagrodzony solidną kilku meczową karą.

karpiu_87_MU | 28.04.2019 00:08

"i po drużynie :D"

FCHollywood | 28.04.2019 00:13

Moja pierwsza myśl na temat zmiany w 121 minucie - gość wchodzi specjalnie na karne. Pierwsze pięć i nie wykonał żadnego z nich.

Jako jedyny z niewielu chciał się przyłożyć do karnego i strzelić pod samą poprzeczką i nie wyszło, szkoda gościa.

Idealny scenariusz - Hatem strzela decydującego karnego. Było inaczej, ale też nie najgorzej.

Ronaldo324 | 28.04.2019 00:14

Meczu nie widziałem więc wypowiadać się nie będę choć to sensacja ale tak. PSG to najwięksi frajerzy współczesnej piłki i naprawdę nie wiem co po za pieniędzmi trzyma takiego Neymara czy Mbappe w tym klubie.

thereds02 | 28.04.2019 00:17

Nie da się lepiej zakończyć soboty. Kolejna kompromitacja tego gównoklubu ;)

Ragnarock20 | 28.04.2019 00:36

Wiadomo było jak z tym trenerem się to wszystko skończy. PSG potrzebuje prawdziwego trenera a nie jakiegoś niemieckiego wuefistę.

Mikel | 28.04.2019 01:20

Pośmialiście się już? To może już wracajcie do kibicowania swoim marnym klubikom którr nawet nie mają okazji zagrać w żadnym finale poza finałem Ligi Europy.

Joker | 28.04.2019 01:24

Paryż po prostu mentalnie leży... Oni grają świetnie jak się wszystko układa po ich myśli, wystarczą jakieś drobne komplikacje, i jest koniec... Jest blackout i czekanie na wyrok, który na ogół następuje po samozaoraniu :) także Paryżowi wystarczy sprawić jakiś kłopot w meczu, żeby poczuli się mniej pewnie i potem tylko cierpliwie czekać aż sami przegrają ten mecz :)

Ermac | 28.04.2019 01:29

Neymar imprezował w Turynie dwa dni przed finałem.

Tuchel: "- Nic o tym nie wiem. Nie jestem jego ojcem, ani policjantem, ani detektywem".

Fajny ten klub, taki profesjonalny, trener może tam bardzo wiele. :)))

Ginola | 28.04.2019 02:54

Rennes zanotowało wielki sezon jak na nich. Wygrali Puchar Francji, wyeliminowali hiszpański zespół z LE, wygrali z Arsenalem w LE, ciekawe czy za rok utrzymają ten poziom

@thereds przeproś rodziców

Real Madridista | 28.04.2019 07:15

Heh... nie wierze ;-)
Pzdr.

kuppanjaja | 28.04.2019 09:11

@ Mikel
Widzisz misiu w dzisiejszych czasach nawet kibice takiego Ajaxu mogą się z was śmiać bo ich drużynę to ludziska szanują. A drużyny, którym kibicujemy grają w LM albo ją zdobywały i to nie raz nie mówiąc o krajowych pucharach i ligach.
Pytanie jest takie, kiedy Szejk się wku..i i rzuci ten majdan. Swoją drogą po MŚ w Katrze jest to prawdopodobne.

Golehm | 28.04.2019 09:18

Wydaje mi się że ich teraz Żoze będzie trenował.

maradona82 | 28.04.2019 09:26

Tuchel out. Akcja Neymar - D.Alves przy pierwszym golu mistrzostwo swiata. Widać że Ci dwaj rozumieją się bez słów. Przepiękny strzał Alvesa. Cieszy że Neymar nie stracił aż tak dużo z jakości przez kontuzje, aczkolwiek zmęcznie w dogrywce już było potworne u niego.Zachowanie Neymara po meczu skandalicze...takie numery zniszczą mu kariere to pewne. A szkoda bo to wielki płkarz. Niech on i Mbapee uciekają z tego klub czym prędzej.

maradona82 | 28.04.2019 09:28

Mourinho na trenera PSG. Albo ucieczka gwiazd, bo szkoda ich czasu i talentu.

MarseilleFan | 28.04.2019 09:31

Oni mają w DNA w przegrywanie :) tyle kasy wydać i nie móc wygrywać krajowych pucharów w bardzo słabej ostatnio Ligue 1 to tylko PSG może. Klauny

Fan_Tulipan | 28.04.2019 10:00

Porażka i niepowodzenie Arabów w każdej dziedzinie życia cieszy.

AIR | 28.04.2019 10:13

Mikel

Tak tak. Puchar Francji>>>>>Liga Europejska. A co za tym idzie, oczywista oczywistość Mistrzostwo Francji>>>>>Liga Mistrzów.

I w ten sposób PSG najbardziej spełniony klub na świecie. Najważniejsze, ze szejk w to wierzy. I kibice. I Beduini. Biedni i nowobogaccy.

madzersky | 28.04.2019 10:18

Jeśli odłożycie na bok wszystkie sympatie i antypatie to mecz musiał się podobać. Piękne akcje, techniczne wykończenia, jak i siłowe rozwiązania, dramaturgia, brutalność itp.
Fajne obrazki dla kibiców, fanów Rennes!

xxBANGxx | 28.04.2019 12:29

Zwykle staram się nie cisnąć przegranych, ale PSG to największe przegrywy w XXI wieku. Wygrywasz 4:0 z Barceloną? Spoko, w rewanżu przegrasz 6:1. Wygrywasz z ManUtd na wyjeździe 2:0? Spoko, u siebie przegrasz 1:3. Teraz to... no dramat, dramat.

Syrop85 | 28.04.2019 14:12

Mikel

Widzisz ale my mielismy final a psg co.... G.... No i tak dla przypomnienia jedynym klubem we Francji z wygrana liga mistrzow jest OM, wiec nie pograzaj sie. Psg w tym sezonie zniszczylo sie same, to co tam sie dzieje wola o pomste do nieba, no ale ja zawsze mowilem ze pieniadze w pilke nie graja, co pokazaly oba katarskie kluby w tym sezonie

milenas | 28.04.2019 14:23

Uderzył kibica? Pokazany fragment został wybrany tendencyjnie z propagandy AntyNeymar. Odepchnął jego rękę, bo ten pseudokibic szarpał Neymara i wyzywał. Tak jest nagrane bez przycinania.
A co do słynnego kibica Barcy, który stale sie tutaj wypowiada - odpowiem tak: PSG gra pięknie, po prostu nie ma szczęścia, Barcelona gra piach a szczęścia ma wiecej niż umiejętności. Ale szczęście nie może trwać wiecznie. Moze już teraz się skończy :)

maradona82 | 28.04.2019 15:44

Ermac
Neymar może i imprezował w Turynie , ale swoje zrobił...piekna asysta, ładna bramka, wykorzystany karny...nie źle jak na 3 miesięczną absencje z powodu kontuzji co??

Joker | 28.04.2019 15:47

Piach to jest to co masz zamiast trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość :) szczęście to można mieć raz czy dwa, a być frajerem można całe życie :)

Ermac | 28.04.2019 16:17

@maradona82

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, ze zrozumieniem.

@milenas
"Pokazany fragment został wybrany tendencyjnie z propagandy
AntyNeymar. "

Koń, jaki jest, każdy widzi.

Capolista | 28.04.2019 17:20

Piłka nożna kolejny raz wygrała z pieniędzmi. Ale arab płaci tak czy siak więc co się będą wysilać. Na fryzjera i imprezy wystarczy. Fajny klub. Taki nie za profesjonalny.