Aptekarze górą w Augsburgu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W jedynej piątkowej konfrontacji w ramach 31. kolejki niemieckiej ekstraklasy Bayer Leverkusen pokonał w delegacji FC Augsburg. Tym samym drużyna z siedzibą na Bay Arena zanotowała swoje trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Z różnymi celami do swojego boju przystępowali przedstawiciele obu drużyn. Gospodarze mieli zamiar odskoczyć jeszcze bardziej od strefy ekip walczących o ligowy byt. Z kolei zawodnicy Aptekarzy chcieli za wszelką cenę wygrać, aby być w grze o miejsce premiowane występami w europejskich pucharach.

Pierwszy gol w meczu padł już w pierwszym kwadransie rywalizacji, gdy w 12. minucie głową golkipera gości pokonał Kevin Danso. 20-latek wykorzystał tym samym dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Jonathana Schmida.

Radość z prowadzenie w szeregach Ausgburga nie trwała jednak długo. Kapitalnym trafieniem w 15. minucie popisał Kevin Volland, oddając mocne uderzenie z lewej nogi, po którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał Gregor Kobel. Do przerwy było zatem 1:1.

Drugą połowę z wysokiego “c” zaczęli zawodnicy Bayeru, czego następstwem było trafienie Kaia Havertza, który delikatnym dziobnięciem piłki sprawił, że bramkarz gospodarzy po raz drugi został zmuszony do kapitulacji. Taki rezultat pozwalał Aptekarzom wskoczyć na szóste miejsce w tabeli.

Tymczasem w 60. minucie prowadzenie gości podwyższył Jonathan Tah, pokonując golkipera rywali po kopnięciu piłki w stylu karate. Ostatnie słowo należało z kolei do Juliana Brandta , który ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Bayeru. Jednocześnie podopieczni Petera Bosza zanotowali swoje 16. zwycięstwo w sezonie, legitymując się aktualnie dorobkiem 51 “oczek” na koncie.

FC Augsburg – Bayer Leverkusen 1:4 (1:1)