LE: Eintracht odrobił straty i zagra w półfinałach!

Ante Rebić

Zwycięstwem gospodarzy zakończyło się czwartkowe starcie we Frankfurcie, gdzie Eintracht podejmował gości z Portugalii. Ostatecznie niemiecki zespół wygrał dwa do zera i tym samym wyeliminował Benficę z Ligi Europy.

Pierwszy mecz tych drużyn skończył się wynikiem 4:2. Eintracht, aby awansować, musiał więc strzelić minimum dwa gole i liczyć na to, że uda im się zachować czyste konto. Gospodarze rzucili się do więc do ataku już od pierwszej minuty tego starcia, co mogło szybko zakończyć się strzeleniem bramki. Swoją sytuację zmarnował jednak Filip Kostić, którego strzał wybronił Odisseas Vlachodimos.

Trafienie na 1:0 zobaczyliśmy, ale dopiero w 37. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Kostić. Zawodnik gospodarzy miał sporo szczęścia, gdyż futbolówkę do siatki skierował on po tym, jak ta odbiła się wcześniej od lewego słupka. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej sytuacji zawodnik był na spalonym i bramka nie powinna zostać uznana.

W drugiej części gry Eintrachtowi udało się zdobyć kolejnego gola. Tym razem trafienie zaliczył Sebastian Rode, który mocno uderzył uderzył na bramkę z krawędzi pola karnego. Wcześniej świetnym podaniem odnalazł swojego kolegę Ante Rebić, któremu również należą się brawa za tę akcję.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i z awansu do dalszej rudny może cieszyć się ekipa z Frankfurtu. Eudardo Salvio w 85. mógł jeszcze co prawda odwrócić losy tego meczu, ale zmarnował jednak swoją doskonałą szansę i spotkanie zakończyło się wynikiem dwa do zera. Eintracht w półfinale!

Eintracht Frankfurt – Benfica Lizbona 2:0 (1:0)

1:0 Kostić 37′