LM: Ajax triumfuje w Turynie!

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19

Piękny sen piłkarzy i kibiców Ajaksu Amsterdam trwa! Po wyeliminowaniu Realu Madryt w ćwierćfinale, teraz okazali się lepsi w dwumeczu od Juventusu. W efekcie holenderska ekipa zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów.

Od początku spotkania kibice oglądali wyrównane i ciekawe spotkanie. Obie drużyny starały się szukać swoich okazji. Pierwszej bramki kibice doczekali się w 29. minucie. Po dośrodkowaniu Pjanicia z rzutu rożnego, do piłki w polu karnym dopadł Cristiano Ronaldo i uderzeniem głową pokonał bezradnego Onanę.

Odpowiedź Ajaksu była jednak bardzo szybka. W 34. minucie piłka trafiła w polu karnym pod nogi Donny’ego van de Beeka, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Osiem minut po przerwie Ajax mógł wyjść na prowadzenie, ale Szczęsny bardzo dobrze interweniował po strzale Ziyecha z prawej strony pola karnego. W 58. minucie reprezentant Polski wybronił bardzo groźne uderzenie Van de Beeka zza pola karnego.

Ataki Ajaksu przyniosły efekt w 69. minucie. Po precyzyjnej centrze Schone z rzutu rożnego, do siatki uderzeniem głową trafił De Ligt. Kilka minut później mogło być 3:1, ale świetnej okazji nie zdołał wykorzystać Neres.

Juventus FC – Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

1:0 Ronaldo 29′
1:1 Van de Beek 34′
1:2 De Ligt 69′

Juventus – Can

Juventus: Szczęsny – De Sciglio (66′ Cancelo), Rugani, Bonucci, Alex Sandro – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (83′ Bentancur), Dybala (46′ Kean), Ronaldo

Ajax: Onana – Veltman, De Ligt, Blind, Mazraoui (11′ Sinkgraven, 82′ Magallan) – Schoene, Van de Beek, De Jong – Ziyech (89′ Huntelaar), Tadić, Neres