Wygrana Angers, remisy w Monako i Strasbourgu

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W sobotni wieczór rozegrane zostały trzy spotkania 32. kolejki Ligue 1. Trzy punkty na swoje konto zapisało Angers. Remisami zakończyły się natomiast pojedynki w Monako i Strasbourgu.

Angers po serii remisów tym razem zapisało na swoje konto trzy punkty. W wyjazdowym meczu pokonało skromnie 1:0 Caen, które po tym spotkaniu zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Jeden punkt na swoje konto zapisało AS Monaco, które na własnym stadionie bezbramkowo zremisowało z wyżej notowanym Stade de Reims. Po tym spotkaniu Monaco ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Strasbourga i Guingamp. Goście dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie, ale Strasbourg za każdym razem doprowadzał do wyrównania. W 73. minucie na prowadzenie wyszli goście, ale goście z Guingamp uratowali jeden punkt cztery minuty przed zakończeniem spotkania.

AS Monaco – Stade de Reims 0:0

RC Strasbourg – EA Guingamp 3:3 (1:1)
0:1 Thuram 37′
1:1 Ajorque 39′