Źrebaki znów tracą punkty u siebie

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Po trzech kolejnych porażkach przed własną publicznością, Borussia Moenchengladbach straciła kolejne punkty u siebie – tym razem podopieczni trenera Heckinga podzielili się punktami z Freiburgiem 1:1 (1:1). Na listę strzelców wpisali się Plea i Grifo.

Borussia Moenchengladbach zagrała dziś w identycznym zestawieniu, jak w poprzedni weekend przeciwko Mainz. Na dwie zmiany po zwycięstwie z Herthą zdecydował się za to trener Streich – miejsca Lienharta i Kublera zajęli Schlotterbeck oraz Stenzel.

W dziesiątej minucie, prowadzenie, dość niespodziewanie objęli goście – po płaskim podaniu Stenzela z prawego skrzydła, precyzyjnym uderzeniem z 15 metrów popisał się Grifo. Sześć minut później, było już jednak 1:1 – Zakaria wprowadził w szesnastkę Hazarda, Belg wyłożył futbolówkę Plei, a ten z kilku metrów posłał ją do siatki.

Powtórki pokazały, że przy bramce gospodarzy Hazard mógł znajdować się na minimalnym spalonym, ale pomimo wideoweryfikacji, gol został uznany. Kilka minut później, bramkarz Freiburga wyraźnie pociągał w polu karnym Zakarię, ale jedenastka dla Borussii nie została przyznana. W 36. minucie okazję na zmianę wyniku miał jeszcze Grifo, ale tym razem skutecznie interweniował Sommer.

Po zmianie stron, sytuacji podbramkowych było już mniej – w 61. minucie po centrze Hazarda niecelnie główkował Elvedi, a kwadrans później, po silnym strzale Hazarda, futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką. Ostatecznie druga połowa przyniosła zaledwie jedno celne uderzenie i wynik nie uległ już zmianie.

Kiedy następne mecze?

Dla Freiburga był to już dziesiąty remis w tym sezonie – tak często punktami dzielą się tylko piłkarze Hoffenheim. W następnej kolejce, Źrebaki zmierzą się z Dusseldorfem, natomiast Freiburg podejmie Bayern.

Borussia Moenchengladbach – SC Freiburg 1:1 (1:1)