LE: Eintracht gra dalej, Inter za burtą

Ivan Perisić

Inter Mediolan przegrał na swoim stadionie 0:1 z Eintrachtem Frankfurt w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Jednocześnie to spadkobiercy pięciokrotnych triumfatorów Pucharu Niemiec wywalczyli przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszym meczu z udziałem obu ekip miał miejsce bezbramkowy remis. Chociaż warto zaznaczyć, że mediolańczycy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, bo Inter miał rzut karny, ale swojej okazji nie wykorzystał Marcelo Brozović.

Przedstawiciel niemieckiej ekstraklasy przystępował do swojej potyczki, mogąc pochwalić się tym, że zdobywał bramkę w każdym z 11 ostatnich bojów w europejskich pucharach w delegacji. Eintracht na stadionie w Mediolanie wspierany był przez grupę 14 tysięcy kibiców.

Wynik rywalizacji został otwarty bardzo szybko, bo już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Luka Jović. Napastnik niemieckiej drużyny najpierw uporał się z jednym z rywali, po czym przelobował golkipera Nerazzurrich, wyprowadzając na prowadzenie team z Bundesligi.

Jeszcze przed przerwę team z Frankfurtu mógł wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W 39. minucie Mijat Gacinović starał się pokonać Samira Hanadonovicia, ale bramkarz Czarno-niebieskich nie dał się zaskoczyć i do przerwy miał miejsce rezultat 1:0 dla Eintrachtu.

Po zmianie stron mimo prób obu drużyn wynik się nie zmienił. Jednocześnie z awansu mogła cieszyć się ekipa Adi Hüttera, która rywala w kolejnej fazie rozgrywek pozna już w trakcie piątkowego losowania par 1/4 finału Ligi Europy.

Inter Mediolan – Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)