Schalke z trzema punktami

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Schalke 04 Gelsenkirchen w spotkaniu 18. kolejki Bundesligi pokonało 2:1 w roli gospodarza VfL Wolfsburg. Dla ekipy z Zagłębia Ruhry była to szósta wiktoria w sezonie.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc od zwycięstwa zacząć drugą część sezonu, co pozwoliłoby Schalke zacząć marsz w górę ligowej tabeli. Podobny cel mieli jednak zawodnicy Wilków, których celem na koniec sezonu jest wywalczenie miejsce premiowanego grą w europejskich pucharach.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w ósmej minucie. Rzut karny za faul na Alessandro Schöpfie wykorzystał Daniel Caligiuri i gospodarze prowadzili 1:0. Radość w szeregach Schalke z korzystnego wyniku nie trwała jednak długo, bo już w 20. minucie po błędzie defensywy teamu z Veltins Arena do siatki trafił Elvis Rexhbecaj.

Ostatnie słowo należało do Schalke, które w 79. minucie za sprawą Niemca Caligiuriego po raz drugi wyszło na prowadzenie. 31-latek otrzymał dokładne podanie od Westona McKennie, a następnie po ograniu jednego z rywali oddał pewny strzał, po którym do kapitulacji został zmuszony Koen Casteels i trzy “oczka” zostały w Gelsenkirchen.

Schalke 04 Gelsenkirchen – VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)

1:0 Caligiuri 8′ (k.)
1:1 Rexhbecaj 20′
2:1 Caligiuri 79′