Nice i Saint-Etienne z punktami

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Dwa spotkania mogliśmy obejrzeć w ramach zmagań ligi francuskiej w sobotni wieczór. W pierwszym z nich drużyna z Saint-Étienne pokonała Guingamp (0:1), w drugim zaś trzy punkty powędrowały do Nicei, której udało się wygrać z Żyrondystami. Warto wspomnieć, że w tej kolejce miały zmierzyć się ze sobą ekipy Nimes i Angers, ale spotkanie przełożono na 23 stycznia.

Khazri bohaterem Saint-Etienne

Guingamp to główny kandydat do spadku w tym sezonie. Zaledwie dwa wygrane spotkania i pięć remisów powodują, że to właśnie ten klub zajmuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Sobotnie starcie było więc dla nich bardzo ważne, gdyż każdy zdobyty punkt może okazać się pod koniec sezonu na wagę złota.

Goście z Saint-Etienne okazali się jednak zbyt mocni dla gospodarzy i wygrali tamto spotkanie w stosunku zero do jednego. Jedynego gola strzelił zaś Wahbi Khazri, który w 6 minucie meczu popisał się rewelacyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Guingamp – AS Saint-Etienne 0:1 (0:1)
0:1 Khazri 6′

Nicea lepsza od Bordeaux

Tylko jedną bramkę mogliśmy oglądać także w Nicei, gdzie miejscowi podejmowali piłkarzy z Bordeaux. Żyrondyści okazali się tam stroną słabszą od gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 16. minucie meczu.

Jak się okazało kluczowy w walce o punkty był rzut karny, którego pewnie wykorzystałAllan Saint-Maxim. Goście mogą mieć pretensje jednak tylko do siebie, gdyż arbiter musiał tak zareogwać w odpowiedzi na faul jakiego dopuścił się Vukasina Jovanovica. Szkoda, bo początek spotkania zapowiadał się znacznie bardziej obiecująco, a w przeciągu zaledwie pięciu pierwszych minut mogliśmy być świadkami dwóch dobrych akcji w wykonaniu Yanna Karamoha.

Nice – Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)
1:0 Saint-Maximin (k.) 16′