Athletic znów remisuje

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.12.2018 22:41

La Liga

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Na zakończenie sobotnich zmagań w 17. kolejce hiszpańskiej La Liga, Athletic Bilbao zremisował przed własną publicznością z Realem Valladolid 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 45. minucie po golu Adruiza z rzutu karnego, które stracili dopiero w doliczonym czasie gry, gdy punkt gościom zapewnił Oscar Plano.

Na dwie zmiany po bezbramkowym remisem z Deportivo Alaves zdecydował się trener Garitano - miejsca Cordoby i Susaety zajęli Muniain i Williams. Także dwóch zawodników po porażce z Atletico wymienił trener Sergio - zamiast Antonito i Toniego mogliśmy oglądać Moyano i Suareza.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać aż do 45. minuty - tuż przed przerwą, ręką we własnym polu karnym zagrał Keko, a sędzia Sanchez zdecydował się podyktować rzut karny. Jedenastkę ze stoickim spokojem wykorzystał Aritz Aduriz.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, nie obfitowała w zbyt wiele emocjonujących wydarzeń. Goście pierwszą sytuację w tym spotkaniu wykreowali sobie w 65. minucie goście - bliski wyrównującego trafienia był Oscar Plano, którego uderzenie ze skraju pola karnego wylądowało na słupku.

Kiedy wydawało się już, że Baskowie dowiozą skromne prowadzenie do końcowego gwizdka, podopieczni trenera Sergio zdołali doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry.

Kiedy następne mecze?

Athletic Bilbao dzięki dzisiejszemu remisowi opuścił strefę spadkową (przynajmniej do jutra) - Baskowie zanotowali już dziesiąty podział punktów w tym sezonie. W następnej kolejce Bilbao zmierzy się z Celtą, a Valladolid podejmie Rayo Vallecano.

Athletic Bilbao - Real Valladolid 1:1 (1:0)

1:0 Aduriz (k.) 45+1'
1:1 Plano 90+2'