Zwycięstwa Amiens, Dijon i Toulouse

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  25.08.2018 21:58

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
W pięciu sobotnich spotkaniach trzeciej kolejki francuskiej Ligue 1 kibice obejrzeli dwanaście bramek - tempa nie zwalniają piłkarze Dijon, którzy rozgromili na wyjeździe Niceę aż 4:0, notując trzecie zwycięstwo. Z kompletu punktów cieszyło się także Amiens, w którego barwach 15 minut rozegrał Rafał Kurzawa oraz Toulouse.

Najwięcej goli obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na Stade de la Licorne, gdzie Amiens rozbiło beniaminka z Reims 4:1. Gospodarze prowadzili 4:0 po bramkach Gnahore'a, Ghoddosa i Konate (dwóch), ale honorowego gola dla grających w dziesiątkę gości zdobył Cafaro. Kwadrans w drużynie Jednorożców rozegrał Rafał Kurzawa.

Remisami zakończyły się spotkania w Montpellier i Nantes - na Stade de la Mosson gospodarze zremisowali bezbramkowo z Saint-Etienne, natomiast konfrontacja Kanarków z Caen zakończyła się wynikiem 1:1. Goście prowadzili 1:0 po bramce Crivelliego, na którą dziesięć minut przed końcem, uderzeniem z rzutu karnego odpowiedział Sala.

Z tygodnia na tydzień coraz gorzej wygląda początek trenerskiej kariery Patricka Vieiry w Nicei - piłkarze legendy Arsenalu skompromitowali się przed własną publicznością przegrywając aż 0:4 z Dijon, choć do 67. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zwycięstwach z Angers i Marsylią, swojego pogromcę znaleźli piłkarze beniaminka z Nimes - na Stade Municipal górą okazała się Tuluza. Jedynego gola zdobył w 80. minucie z rzutu karnego Max Gradel, który w pierwszej połowie zdążył już zmarnować jedenastkę.