Sensacja! Niemcy za burtą mistrzostw świata!

Joachim Loew

Reprezentacja Niemiec nie obroni mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Joachima Loewa żegnają się z rosyjskim mundialem już po fazie grupowej. W ostatnim spotkaniu Niemcy przegrały 0:2 z Koreą Południową i zakończyli grupowe zmagania na ostatnim miejscu w tabeli.

Od początku reprezentacja Niemiec miała przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki. Podopieczni Joachima Loewa szukali swoich okazji, ale dobrze zorganizowana defensywa Koreańczyków nie pozwalał im na zbyt wiele. Azjaci nie zamierzali się również ograniczać do bronienia dostępu do własnej bramki.

W 19. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz niemieckiego zespołu Manuel Neuer, który wypuścił piłkę z rąk po strzale Jung Woo-younga z rzutu wolnego. Udało mu się jednak obronić dobitkę drugiego z rywali. Kilka minut później tuż nad poprzeczką z woleja uderzał Heung-Min Son.

W końcówce pierwszej połowy Niemcy zaatakowały odważniej, ale bez większego efektu. Do sytuacji dochodzili Werner i Hummels, ale żaden z nich nie zdołał poważniej zagrozić bramce rywali. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Trzy minuty po przerwie Niemcy w końcu oddali celny strzał. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, głową ładnie uderzał Goretzka, ale na posterunku był bramkarz rywali. W 51. minucie świetną okazję miał Werner, ale po podaniu z lewej strony pola karnego, z dziesięciu metrów uderzył niecelnie.

Obraz gry nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego. Niemcy atakowali, ale “waląc głową w mur”. Tymczasem w doliczonym czasie gry niezwykle ambitni Koreańczycy strzelili faworyzowanym rywalom gola. Po błędzie w defensywie niemieckiego zespołu do siatki z kilku metrów trafił Kim Young-Gwon. Kilka chwil później padła jeszcze druga bramka dla Koreańczyków. Do pustej bramki trafił Son Heung-Min, który wykorzystał kolejny błąd rywali.

Efektem takie rezultatu jest pożegnanie się aktualnych jeszcze mistrzów świata z turniejem.

Korea Południowa – Niemcy 2:0 (0:0)

1:0 Kim Young-Gwon 90+2′
2:0 Son Heung-Min 90+6′

Korea Płd. – Jung Woo-Young, Lee Jae-Sung, Moon Seon-Min, Son Heung-Min

Korea Płd.: Cho Hyun-woo – Lee Yong, Yun Young-Sun, Kim Young-Gwon, Hong Chul – Lee Jae-Sung, Jung Woo-Young, Jang Hyun-Soo, Moon Seon-Min (69′ Joo Seon-Min) – Koo Ja-Cheol (56′ Hwang Hee-Chan, 79′ Go Yo-Han), Son Heung-Min

Niemcy: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Hector (78′ Brandt) – Khedira (58′ Gomez), Kroos – Goretzka (63′ Muller), Ozil, Reus – Werner