REKLAMA
REKLAMA

Chelsea oferuje 4 mln za Sarriego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  28.05.2018 09:34
Chelsea oferuje 4 mln za Sarriego

Maurizio Sarri  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Przedstawiciele Chelsea zaoferowali podobno cztery miliony euro za sprowadzenie Maurizio Sarriego, ale prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis cały czas oczekuje dwukrotnie wyższej kwoty.

Sarriego w ubiegłym tygodniu na stanowisku trenera Napoli zastąpił Carlo Ancelotti, ale nadal obowiązuje go umowa do 2022 roku. Znajduje się w niej klauzula z kwotą odstępnego.

Dopóki Sarri nie rozwiąże swojej sytuacji kontraktowej z Napoli, nie będzie mógł podpisać umowy z innym klubem.

Corriere dello Sport poinformowało, że Chelsea zaoferowała Napoli cztery miliony euro za Sarriego, ale propozycja ta została natychmiast odrzucona.

Szkoleniowiec otrzymuje w Napoli stosunkowo niskie wynagrodzenie, wynoszące około 1,5 miliona euro rocznie, dlatego też De Laurentiis może twardo negocjować z innymi klubami, ryzykując, że będzie miał na liście płac dwóch trenerów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 31 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Yaq | 28.05.2018 09:38

i zostanie De Laurenitis z dwoma trenerami lol

Fan_Tulipan | 28.05.2018 09:44

De Laurentiis już wcześniej mówił, że może spokojnie wypłacać kontrakt Sarriemu.
Jest na to przygotowany. Chelsea i tak zapłaci więcej jeśli nie całą klauzulę z kwotą odstępnego.

spor | 28.05.2018 10:00

Bardzo ładne pożegnanie Sarriego ze strony ADL...
Nic tylko pogratulować klasy i szacunku dla trenera który zbudował świetny zespół w Neapolu.

Ragnarock20 | 28.05.2018 10:03

8 mln albo do widzenia

Fan_Tulipan | 28.05.2018 10:22

@spor
A czy Milan sprzedałby np. Donnarummę za 30 mln. euro zamiast za 60 mln.?
Również mógłbym napisać wówczas - Nic tylko pogratulować klasy i szacunku dla bramkarza, który świetnie bronił w Milanie.

Jest umowa, a w niej widnieje klauzula. ADL nie zadowoli się 50% klauzuli. Negocjacje zapewne trwają, a Ty wyjeżdżasz o klasie i szacunku...

tylko_INTER | 28.05.2018 10:23

ADL to pajac bez klasy

tylko_INTER | 28.05.2018 10:26

@Fan_Tulipan sytuacja nieporównywalna, bo Milan raczej nie ma w planach trzymania drugiego najdroższego piłkarza na trybunach

Fan_Tulipan | 28.05.2018 10:28

@tylko_INTER
To niech Inter zachowa się z klasą i sprzeda Icardiego za 50% wartości klauzuli.

Fan_Tulipan | 28.05.2018 10:31

@tylko_INTER
Właśnie, że porównywalna, ponieważ Milan zakontraktował już Reinę.
Czy Sarri jest najdroższy? Zarabia raptem 1,4 mln. euro.

michal_juve | 28.05.2018 11:01

Fajowa ta umowa :D Z jednej strony jest klauzula wykupu (ok, to jest jasne) a z drugiej ADL może w międzyczasie zatrudnić sobie innego trenera, odstawić Sarriego od drużyny i mówiąc wprost "uwalić" gościa do końca kontraktu na swoistego rodzaju przymusowym, płatnym urlopie.

A co do "klasy" to ludzie błagam, to jest ADL - dziwicie się jakbyście go znali od miesiąca :)

Fan_Tulipan | 28.05.2018 11:27

Umowa, kontrakt - zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki.
Sarri, a raczej jego agent widzieli co podpisują. Oczywiście nie znam szczegółów całej umowy ale ponoć jest tak skonstruowana, że jak Napoli chciałoby się pozbyć Sarriego to musi mu wypłacić jedynie 0,5 mln. euro.

kuba_psg | 28.05.2018 12:12

Nie wiem jak jest we Włoszech, ale w większości krajów coś takiego skończyłoby się potężnym odszkodowaniem (oczywiście też kwestia, jak Sarri jest zdesperowany i czy chce mu się użerać w sądzie).
Umowa o pracę jest dwustronna i pracodawca ma obowiązki wobec pracownika, nie tylko pracownik wobec pracodawcy. Jeżeli pracodawca uniemożliwia pracownikowi wykonywanie zawodu jednocześnie nie chce negocjować rozwiązania umowy za porozumieniem stron, to to nie jest zwykłe łamanie kodeksu pracy, to praktycznie podchodzi pod niewolnictwo połączone z nękaniem.
Już nie mówiąc o tym, że jest to zwykłe buractwo.

tylko_INTER | 28.05.2018 12:26

@Fan_Tulipan , powtarzam Inter nie trzyma Icardiego zamkniętego w szafie

tylko_INTER | 28.05.2018 12:28

@kuba_psg , kolejny, jakie niewolnictwo i nękanie, ADL może powiedzieć że jest otwarty na negocjacje, może spuścić np 5 euro. ADL to pajac ale to myślenie idiotyczne.

tylko_INTER | 28.05.2018 12:29

Napoli nie może używać dwóch trenerów a Milan dwóch bramkarzy może tak jak to robiło i będzie robić Juve

kuba_psg | 28.05.2018 12:47

tylko_INTER
Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z istnienia czegoś takiego jak kodeks pracy? I tak kontrakty piłkarskie są bardzo specyficzne - one są na pograniczu prawa, albo wręcz łamią prawo UE, bo zmuszają pracownika do pracowania przez określoną ilość lat u danego pracodawcy bez możliwości odejścia. W niemal każdym innym zawodzie tego typu umowy byłyby niedopuszczalne.

Po drugie, nie wiemy jak jest skonstruowana umowa Sarriego, ale na 99% De Laurentiis nie ma prawa zabronić Sarriemu trenowania pierwszej drużyny czyli wykonywania zawodu. Jeżeli Sarri jest odpowiednio bezczelny, to może za parę tygodni wrócić do klubu, stanąć obok Ancelottiego i trenować jak gdyby nigdy nic... A jeśli zostanie mu to uniemożliwione, to jest to podstawa do wielomilionowego odszkodowania na drodze sądowej. UEFA/FIFA zresztą też musiałyby ze swojej strony interweniować.
Problem w tym, że taka sprawa będzie się ciągnąć co najmniej miesiącami kosztować wiele nerwów i możliwe, że wszyscy uznają, że lepiej zapłacić te 8 mln niż użerać się z prezesem Napoli.

Porównanie z bramkarzem jest bezsensowne i nie na temat... Klub nie ma obowiązku dawać grać piłkarzowi. Natomiast nie może zakazać swojemu piłkarzowi korzystania ze swoich obiektów treningowych, trenowania z drużyną itp. - jeśli już szukacie analogii.
Polecam zapoznać się choćby ze sprawą Ben Arfa - PSG.

Gaizka | 28.05.2018 13:04

kuba_PSG

No właśnie dlatego tak jest, że piłkarz nie jest normalnym zawodem. może obracać się i być przedmiotem obrotu tylko w światku piłkarskim. I jako taki powinien funkcjonować. Zarówno piłkarze jak i trenerzy powinni być traktowani jako towar którymsię handluje i to robi ADL. Włosi w ogóle mają/mieli ciekawe instytucje jak współwłasność między klubami, naprawdę pomocne w funkcjonowaniu, swego rodzaju poker.
Niestety ale pod przymusem ze strony UE wprowadzono Prawo Bosmana, które foruje założenia o których piszesz i godzi w dobro dyscypliny. Doprowadziło i przyspieszyło wystąpienie wielkich dysproporcji w piłce i zrujnowało np ligę holenderską.
Co do ADL - decyzja o zmianie trenera niesłuszna. Ale postępowanie opisane w tym newsie - jak najbardziej słuszne. Tak się dba o interesy klubu. Skoro wszystko jest w umowie, to jest ok, umowy powinny być święte. Sarri jeśli chce, może się sam wykupić.

michal_juve | 28.05.2018 13:16

ADL oczywiście ma prawo tak zrobić i teoretycznie Sarri wiedział podpisując umowę, że taka sytuacja może mieć miejsce. Inna sprawa, że raczej nie spodziewał się, że po tych latach bardzo dobrej roboty jaką wykonał w Neapolu zostanie tak potraktowany.  Najpierw podobno dowiaduje się o zwolnieniu z TV a teraz to.

A co do ADL i hasła "Tak się dba o interesy klubu. " to ja bym się zastanowił czy aby na pewno. Wiadomo, to jest biznes i nie można być "miękkim" ale czy aby przypadkiem ADL nie doprowadza do sytuacji, gdy dany trener 3x się zastanowi zanim obejmie Napoli biorąc pod uwagę jakie grozi mu zachowanie ze strony ADL?

Kokodzambo | 28.05.2018 14:48

Poważnie? Chelsea dziaduje 4 mln na porządnego trenera? O rany. Nikomu do kieszeni nie zaglądam, ale to jest zwyczajnie śmieszne.
Kontrakt to kontrakt. Trudno. De Laurentiis nie ma obowiązku się zgadzać na odejście Sarriego, a czas działa na niekorzyść Londyńczyków.

@kuba_psg a ja jestem prawie przekonany, że umowa uniemożliwia podjęcie Sarriemu pracy w charakterze menadżera w czasie trwania obecnego kontraktu. Gdyby takie zapisy nie były normą, to regularnie słyszelibyśmy o sytuacjach, w których trener jeszcze dobrze swojego biurka nie spakował, a już się mości w nowym klubie.

slawekmat | 28.05.2018 15:30

@fan Tulipan
to po co sprowadzali Carlo? żeby zarobić na Sarrim? co to za polityka? De Laurentis to jakis debil czy co?

slawekmat | 28.05.2018 15:31

@kuba_PSG
t=managerowie nie pracują na umowe o prace ale na kontraktach, a tam to juz inne zasady

slawekmat | 28.05.2018 15:33

@kokodzambo
8 mln Sarri i 10mln za zwolnienie Conte... już masz 18 mln niby nic ale też nie za darmo

Luciferrrroo | 28.05.2018 15:35

@kuba_psg
Kontrakty piłkarskie nie są ponad prawem, piłkarze mogą sobie odejść z klubu kiedy tylko chcą, oczywiście będą musieli wypłacić karę umowną zapisaną w kontrakcie. Jednak wtedy też będą musieli się liczyć z dyskwalifikacją ze strony FIFA i brakiem możliwości gry w innym klubie (podpisać kontrakt będą mogli, ale nie będą mogli grać w rozgrywkach FIFA, czyli wszystkich, poza jakimiś towarzyskimi).

Fan_Tulipan | 28.05.2018 16:11

@slawekmat
ADL sprowadził Ancelottiego, ponieważ nie mógł dogadać się z Sarrim odnośnie przedłużenia umowy i jednoznacznego stwierdzenia od swojego trenera czy zostaje (Sarri raczej planował odejście i wówczas Napoli zostaje na lodzie).
Też nie mógł czekać w nieskończoność z zatrudnieniem Ancelottiego (inne oferty).

@tylko_INTER
Czy Napoli nie może używać dwóch trenerów? Jednocześnie nie. Ale już niejaki Zamparini pokazał, że można - zwalniając i za dwa tygodnie ponownie przywracając (po jednej porażce następcy) na stanowisko trenera.

Jak się sprawa skończy nie wiem (proces sądowy? ugoda? zapłacenie całej klauzuli?), ponieważ nie znam szczegółów kontraktu.

dalmare | 28.05.2018 18:46

- "...ADL to pajac bez klasy "-,
- "...Fajowa ta umowa :D Z jednej strony jest klauzula wykupu..."-,
- "...Nie wiem jak to jest we Włoszech, ale..."-

-  Pajacujcie dalej. Od zawsze znane były kwota, data, i konsekwencje. Clausola rescissoria (tzn klauzula rozwiązania) ze strony Sarriego 8mln, ze strony klubu 500tys euro, ważna do 31.05.2018.
To jest kontrakt w piłce: klauzula umożliwia odejście w dowolnym momencie wyznaczonego okresu; da się ogarnąć umysłem usera goal.pl?

Sarri od zimy był proszony do stołu z ofertą odnowienia 4mln (w tym bonus) za sezon, nie godził się na deklarację pozostania, ani na ofertę Zenita (o 1mln wyższą), czekał na ofertę Chelsea i pozostawiał klub w niepewności zostanie czy odejdzie, ultimatum odpowiedzi minęło 21.maja.

Tak jak Chelsea mogła uzgodnić warunki z Sarrim mając ważną umowę z Conte (tu odszkodowanie od klubu aż 20mln), tak Napoli mogło uzgodnić warunki z Ancelottim (który najwyrażniej "3 razy się zastanowił":), mając umowę z Sarrim. Sarri kiwa pracodawcę od stycznia w sprawie pozostania, nie chce zostać, więc może odejść bez negocjacji za klauzulę do końca maja lub negocjować do skutku zerwanie kontraktu po wyznaczonym umową okresie.

slawekmat | 28.05.2018 20:13

@fan tulipan
to zmienia postać rzeczy, to w sumie niech go teraz przetrzyma i bedzie zabawa

michal_juve | 28.05.2018 20:15

"Pajacujcie dalej."

Hola hola, bez takich epitetów proszę. Nikogo nie obrażam i byłoby miło gdybyś Ty też mnie nie obrażał(a).  Zakładam, że (pozwolę sobie sparafrazować): dasz radę ogarnąć tę prośbę umysłem usera goal.pl.

Nigdzie nie stwierdziłem, że ADL nie miał prawa tak postąpić - wręcz przeciwnie, przyznałem, że miał pełne prawo. A sam ma prawo do subiektywnej oceny "poza biznesowej" jego postępowania.

Luciferrrroo | 28.05.2018 22:08

Jedno jest pewne:
Przyjemniejsze będzie 5 miejsce z Sarrim grając ofensywnie niż 5 miejsce z Mourinho albo Conte grając autobus.

grzwyss | 28.05.2018 22:35

De Laurentiisowi mogę zarzucić tonę rzeczy, które wskazują na brak klasy a wręcz buractwo, ale akurat w tej sytuacji nic zdrożnego nie widzę.
Pewnie w Juve, czy Bayernie najpierw 'pozbyto by się' byłego trenera, a dopiero później zakontraktowano nowego, i problemu by nie było.

dalmare
To co napisałaś rozjaśnia sporo sytuację, tylko tak jak już pod którymś postem pisałem, "jaki szedł takiego spotkał".
Ciężko oczekiwać aby każdy był w porządku w stosunku do takiego człowieka jak ADL.

W tej konkretnej sytuacji stanąłbym po stronie ADL, jednak ta szopka to zwyczajnie pokłosie jego rządów, więc rozumiem też Sarriego.

dalmare | 29.05.2018 01:13

"Ciężko oczekiwać aby każdy był w porządku w stosunku do takiego człowieka jak ADL (...) jednak ta szopka to zwyczajnie pokłosie jego rządów, więc rozumiem też Sarriego."-

-  Szopki nie ma. (Może jest w Chelsea?)
Jest tylko na goal.pl wieloletni nawyk obsrywania klubu Napoli i jego właściciela.
Nie trzeba do tego wiedzy ani powodu, wiedzę można udawać a powód dorobić.
Zgodnie z tym zwyczajem byle kto dowartościowuje się tu np. wklejając wymierzony w DeLaurentisa fejk z polskiej stronki Interu (sic, jako kibic Juventusu!), wklejając fałszywe liczby wydatków Napoli, pisząc: "co do 'klasy' to ludzie błagam, to jest ADL ...", czy też: "szopka pokłosie jego rządów".
A mnie to razi gdyż znam wirtualnie rządy DeLaurentiisa od roku w którym wykupił klub Napoli z upadłości i, dysponując tylko funduszami zarobionymi przez siebie w swym zawodzie, wprowadził go trafnymi decyzjami w 3 lata z 3ciej ligi do SerieA (2007), a w następne 5 lat na jej podium (w 2012), i znam też wirtualnie, poprzez wywiady i wypowiedzi, DeLaurentisa arcyinteresującego jako człowiek kultury i rozmówca.
Nie popieram wolności nazywania pajacem bez klasy lepszego od siebe tylko dlatego że dorwałem się do forum i mogę. Obrazą przyzwoitości jest zaśmiecać środowisko fejk-prawdą i gówno-faktami, tak jak i wozić śmieci do lasu bo mogę.
Sytuacja Napoli/Ancelotti/Sarri jest taka jak sytuacja Chelsea/Sarri/Conte, ani w Napoli ani w Chelsea jeszcze nie "pozbyto się byłego trenera jak zrobiłby to Bayern" i "nie zakontraktowano" nowego, choć tylko ten z Napoli odmówił rozmów o przyszłym sezonie; nie przeszkadza to forumowym znawcom klasy orzekać gdzie jest szopka i buractwo.

Klemens | 29.05.2018 07:25

De lege ADL ma rację, pacta sunt servanda itd.

De iure - Juventus potrafił "wypuścić" wartościowego piłkarza, który znacząco dopomógł w dojściu do finału LM, mimo że miał z nim jeszcze wiążący kontrakt, a niczego nie zyskiwał na jego odejściu, by przypomnieć przykłady Teveza i Daniego Alvesa. Jest to tyleż przejaw pewnej klasy, co i w długiej perspektywie niegłupie ekonomicznie, bo ułatwia negocjacje z innymi graczami.ligaeuropejska.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy