Eintracht wygrywa w Wolfsburgu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  20.01.2018 17:33

Eintracht Frankfurt pewnie 3:1 pokonał na wyjeździe w Wolfsburg w sobotnim spotkaniu 19. kolejki Bundesligi.

Spotkanie na Volkswagen Arena bardzo dobrze ułożyło się dla gości z Frankfurtu, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Mariusa Wolfa, piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Haller i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarz Wilków.

Cztery minuty później Eintracht prowadził już 2:0. Drugą asystę na swoje konto zapisał Wolf, który tym razem płaskim zagraniem wzdłuż linii bramkowej obsłużył zamykającego akcję Timothy'ego Chandlera. Wolfsburgowi w pierwszej połowie nie udało się w żaden sposób odpowiedzieć.

Wolfsburg nadzieję na uzyskanie zdobycie przynajmniej jednego punktu odzyskał w 66. minucie. Kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył wówczas Maximilian Arnold. Kilkadziesiąt sekund później Wilki doznały jednak poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Nany Landry Dimata.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gości. W 85. minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Luka Jović.

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:2)
0:1 Haller 18'
0:2 Chandler 22'
1:2 Arnold 66'