M'Gladbach wygrywa w Sinsheim, remis w Gelsenkirchen

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  28.10.2017 17:26
MGladbach wygrywa w Sinsheim, remis w Gelsenkirchen

Divock Origi  |  fot. Grzegorz Wajda

Piąte zwycięstwo w tym sezonie zanotowała w sobotę Borussia M'Gladbach, która w wyjazdowym meczu pokonała 3:1 słabo spisujące się w ostatnim czasie Hoffenheim. Tymczasem w innej sobotniej konfrontacji, Schalke 04 Gelsenkirchen podzieliło się punktami z Wolfsburgiem. Dla gości to siódmy remis z tym sezonie.

Pierwszą bramkową sytuację w meczu stworzyli w 10. minucie. Borussię na prowadzenie powinien wyprowadzić Thorgan Hazard, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi minimalnie nad poprzeczką z kilkunastu metrów strzelał Marek Uth.

W 25. minucie Hoffenheim wyszło na prowadzenie. Odbita przez obrońcę piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Kerema Demirbaya, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył bramkarza gości.

Kilka minut później do wyrównania z rzutu wolnego próbował doprowadzić Grifo, ale jego strzał świetnie wybronił Baumann. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie do ataku ruszyła Borussia. W 60. minucie strzał Elvediego zdołał jeszcze obronić Baumann, a kilka chwil później skapitulował po uderzeniu Hazarda, który otrzymał świetnie podanie od Grifo.

W 79. minucie goście z M'Gladbach byli już na prowadzeniu. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Grifo, a do bramki Hoffenheim trafił tym razem Matthias Ginter. Goście nie zamierzali na tym poprzestawać i kilka chwil później zdobyli trzeciego gola. Tym razem swoje trafienie zanotował Jannik Vestergaard. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

TSG Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 1:3 (1:0)
1:0 Demirbay 25'
1:1 Hazard 61'
1:2 Ginter 79'
1:3 Vestergaard 82'

Obie drużyny do meczu w Gelsenkirchen przystępowały z nadzieją na zdobycie kompletu punktów. Za Schalke z pewnością przemawiał atut własnego boiska.

Na pierwszego gola w meczu trzeba było czekać do 43. minuty. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Guilavogui spokojnym strzałem wykorzystał Nabil Bentaleb. Tym samym gospodarze mogli w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie wynik bardzo długo nie ulegał zmianie i wydawało się, że trzy punkty powędrują na konto gospodarzy. Tak się jednak nie stało. W trzecie minucie doliczonego czasy gry, po podaniu Mario Gomeza do wyrównania doprowadził Divock Origi. Tym samym Wilki zanotowały siódmy remis w tym sezonie.

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
1:0 Bentaleb (k.) 43'
1:1 Origi 90+3'