Przełamania Nicei i Nantes

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  19.08.2017 21:55

W pięciu wieczornych spotkaniach trzeciej kolejki francuskiej Ligue 1 padło jedenaście goli. Pierwsze ligowe zwycięstwo wywalczyli dziś piłkarze Nicei i Nantes, a trzecią już wygraną zanotowało AS Saint-Etienne. Remisami zakończyły się pojedynki w Montpellier i Rennes.

PODZIAŁ PUNKTÓW NA STADE DE LA MOSSON

Pierwszy remis w nowym sezonie francuskiej Ligue 1 odnotowały drużyny Montpellier i Strasbourga, które podzieliły się dziś punktami na Stade de la Mosson. Goście długo prowadzili po trafieniu Saadiego, ale punkt gospodarzom zapewnił Congre.

Beniaminek objął prowadzenie w 24. minucie gry - z lewej strony pola karnego płasko zagrał Martinez, a odpowiednio stopę przyłożył Saadi. Prowadzenie gości utrzymywało się aż do 72. minuty, kiedy po centrze z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Mendes, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Congre.

PRZEŁAMANIE ORŁÓW

Trzeci zespół poprzedniego sezonu Ligue 1, OGC Nice, potrzebował trzech spotkań, by otworzyć punktowy dorobek. Piłkarze z Allianz Riviery pokonali przed własną publicznością EA Guingamp 2:0 (1:0). Bohaterami Les Aiglons zostali Plea i Walter.

Tuż przed przerwą wynik otworzyły nicejskie Orły - piłkę w polu karnym otrzymał Plea, który z obrońcami na plecach wywalczył sobie trochę miejsca w szesnastce i posłał futbolówkę obok bezradnego bramkarza Guingamp.

Trzy minuty po zmianie stron, podopieczni trenera Favre'a prowadzili już 2:0. Szarżującego Pleę zatrzymał Johnsson, piłkę odbitą od bramkarza zgrał głową Lees-Melou, a do siatki skierował ją ustawiony przed linią bramkową Walter.

RENDIJ

Nie minął kwadrans, a kibice zgromadzeni na Roazhon Park obejrzeli pierwszego gola - prawą stroną pola karnego przedarł się Sarr, po którego podaniu futbolówkę do siatki skierował Mubele.

24 sekundy po przerwie Rennes zdobyło drugiego gola. Mubele zauważył wysuniętego z bramki Reyneta i sprytnym lobem z lewej strony pola karnego ustrzelił dublet. W 51. minucie odpowiedzieli goście - o ile strzał Chafika odbił jeszcze Diallo, to przy dobitce Kwona był już bezradny.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończ się skromnym zwycięstwem Rennes, Dijon doprowadziło do wyrównania w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Przepisy we własnym polu karnym złamał Mexer, a gola na wagę jednego punktu z jedenastu metrów zdobył Tavares.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ZIELONYCH

Perfekcyjny start nowego sezonu kontynuują piłkarze AS Saint-Etienne, którzy w trzeciej kolejce zanotowali trzecią wygraną i wciąż nie stracili nawet gola. Tym razem piłkarze ze Stade Geoffroy-Guichard pokonali beniaminka z Amiens 3:0 (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Dabo (2) i Bamba.

Dwunastu minut potrzebowali gospodarze, by objąć prowadzenie - Diony został sfaulowany w polu karnym przez Dibassy'ego, a jedenastkę na gola zamienił Bamba. Bliski wyrównania w 32. minucie był Ndombele, który po ładnym zwodzie, technicznym uderzeniem obił poprzeczkę.

Pięć minut przed przerwą, drugi rzut karny wywalczył Diony, który tym razem został sfaulowany przez Gurtnera. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dabo, który podwyższył na 2:0.

W 67. minucie piłkę z siatki znów wyciągać musiał Gurtner - bramkarz Amiens dopadł do futbolówki przed szarżującym Hamoumą, ale ta padła łupem Dabo, który skierował ją do opuszczonej przez Gurtnera bramki.

KANARKI OGRAŁY BENIAMINKA

Claudio Ranieri mógł dziś cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa w roli szkoleniowca FC Nantes - Kanarki pokonały bowiem na wyjeździe beniaminka z Troyes 1:0 (0:0), po golu Sali w 82. minucie. Nantes dokonało tej sztuki grając od 34. minuty w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Awaziema. Mecz na ławce rezerwowych spędził Mariusz Stępiński.

Pierwsza połowa meczu na Stade de l'Aube nie przyniosła żadnej bramki, ale w 34. minucie doszło do wartej odnotowania sytuacji - Awaziem niebezpiecznie zaatakował rywala, za co sędzia Desiage wyrzucił z boiska piłkarza Nantes.

Pomimo gry w osłabieniu, to Kanarki skonstruowały pierwszą groźną sytuację w drugiej odsłonie - pojedynek sam na sam z Samassą przegrał jednak Iloki. Osiem minut przed zakończeniem spotkania decydującego gola zdobyli podopieczni trenera Ranieriego - po centrze Alcibiadego z prawej flanki, wynik meczu ustalił Sala.