ICC: Roma wygrała ze Spurs, grał Skorupski

dodał: sobmar  |  źródło: goal.pl  |  26.07.2017 07:52
W kolejnym meczu International Champions Cup edycji północnoamerykańskiej Roma wygrała na Red Bull Arena w Harrison z Tottenhamem 3:2. Dzięki zwycięstwu Giallorossi awansowali na drugie miejsce w tabeli, spychając Spurs na trzecią lokatę.

Wynik meczu otworzył w 13. minucie Diego Perotti, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Camerona Carter-Vickersa. Jedenaście minut później Tottenham był bliski wyrównania, ale Mousa Dembele trafił w poprzeczkę. Na początku drugiej połowy Spurs powinni dostać jedenastkę, po tym jak Federico Fazio sfaulował w polu karnym Harry'ego Kane'a, ale sędzia był innego zdania. Tymczasem w 70. minucie było już 2:0 dla Romy. Kevin Wimmer za krótko wybił piłkę po dośrodkowaniu rywali, dopadł do niej Cengiz Under i z paru metrów wpakował do siatki.

W końcówce ekipa z Londynu zerwała się do ataku i zdołała odrobić straty. Najpierw w 87. minucie po zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości Łukasza Skorupskiego pokonał Harry Winks, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania sprytnym strzałem z pięciu metrów doprowadził Vincent Janssen. Gdy wydawało się już, że dojdzie do rzutów karnych Giallorossi zdołali odpowiedzieć i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Kevina Strootmana Marco Tumminello wślizgiem umieścił piłkę w bramce, dając wygraną swojemu zespołowi.

Skorupski grał w barwach Romy od 62. minuty.

Tottenham Hotspur - AS Roma 2:3 (0:1)
0:1 Perotti 13' (k)