El. MŚ: Oranje zgodnie z planem

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Mundial.goal.pl  |  09.06.2017 22:44
Swoje zadanie wykonali piłkarze reprezentacji Holandii, którzy w meczu szóstej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w grupie A, pokonali przed własną publicznością Luksemburg 5:0 (2:0) po golach Robbena, Sneijdera, Wijnalduma, Promesa i Janssena. Spotkanie poprowadził polski arbiter, Bartosz Frankowski.

Już w drugiej minucie gry świetną sytuację wypracowali sobie gospodarze - Janssen zagrał w pole karne do Robbena, który przegrał jednak pojedynek z Schonem. Chwilę później, po błędzie obrońcy gości, futbolówkę spod nóg wygarnął Janssenowi Schon. Bramkarz Luksemburga odbił jeszcze w 14. minucie silne uderzenie Janssena z dystansu.

Siedem minut później Oranje objęli prowadzenie - Hoedt zagrał na wolne pole do Robbena, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 34. minucie było już 2:0 - Depay odegrał futbolówkę do Sneijdera, który precyzyjnym uderzeniem tuż zza linii pola karnego, umieścił ją w siatce.

W końcówce pierwszej odsłony, niespodziewanie do głosu doszli piłkarze z Luksemburga. W doliczonym czasie gry, źle wybitą przez Cillessena piłkę przejęli pod polem karnym Holendrów goście, ale bramkarz gospodarzy odkupił swoje winy broniąc strzał Turpela.

Tuż po zmianie stron, bliski zdobycia drugiej bramki był Arjen Robben, ale po silnym strzale piłkarza Bayernu zza pola karnego, futbolówkę na rzut rożny sparował Schon. Kilka minut później pięknym uderzeniem popisał się Sneijder, ale futbolówka przefrunęła tuż obok słupka.

W 62. minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola - po nieudanej interwencji Jansa, futbolówka trafiła pod nogi Wijnalduma, a piłkarz Liverpoolu wykorzystał sytuację podwyższając na 3:0. Pięć minut później groźnie uderzał jeszcze Robben, ale futbolówkę odbitą jeszcze po drodze od jednego z obrońców sparował Schon.

Pomarańczowi w 70. minucie prowadzili już 4:0 - piłkę z prawej strony dośrodkował de Vrij, a akcję celną główką wykończył Promes. Nie był to jednak koniec strzelania - w 83. minucie Schon wyciął Janssena równo z trawą w polu karnym, a sprawiedliwość z jedenastu metrów wymierzył sam poszkodowany.

Holandia - Luksemburg 5:0 (2:0)
1:0 Robben 21'
2:0 Sneijder 34'
3:0 Wijnaldum 62'
4:0 Promes 70'
5:0 Janssen (k.) 84'

de Vrij - Jans, V. Thill, Malget, Martins

Holandia: Cillessen - Blind, Hoedt, de Vrij, Veltman - Strootman, Wijnaldum - Depay (66' Promes), Robben (73' Lens), Sneijder (83' Ake) - Janssen

Luksemburg: Schon - Malget, Mahmutovic, Chanot (26' Delgado), Jans - Martins, S. Thill, V. Thill (54' Gerson), Rodrigues (85' Bohnert), Bensi - Turpel