Towarzysko: Oranje na piątkę

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Eredivisie.pl  |  04.06.2017 21:21
W towarzyskim meczu rozegranym na De Kuip w Rotterdamie, Holandia rozgromiła Wybrzeże Kości Słoniowej 5:0 (3:0). Bramki dla Oranje zdobyli Veltman (dwie), Robben, Klaassen oraz Janssen. Pomarańczowi odnieśli tym samym trzynaste z rzędu zwycięstwo na stadionie w Rotterdamie.

Pierwszą okazję stworzyli sobie goście, ale po strzale Sio z ostrego kąta, futbolówkę pewnie złapał Cillessen. W 13. minucie na prowadzenie wyszli jednak Holendrzy - piłkę z rzutu rożnego posłał Depay, a szczęśliwie, barkiem, futbolówkę do siatki skierował Veltman.

W 26. minucie bliscy wyrównania byli podopieczni trenera Wilmotsa, ale Sio ostemplował słupek. Niespełna kwadrans przed zakończeniem pierwszej odsłony, Oranje prowadzili już 2:0. Sangare sfaulował szarżującego w polu karnym Janssena, a jedenastkę na gola zamienił Robben.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie - w 36. minucie z okolic narożnika pola karnego dośrodkowywał Robben, a drugiego gola zdobył środkowy obrońca Holandii, Joel Veltman.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy przyniosło dwie kolejne sytuacje dla piłkarzy Dicka Advocaata - najpierw niecelnie zza pola karnego uderzał Robben, a później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Janssen.

W 65. minucie po podaniu Klaassena przed szansą stanął Wijnaldum, ale uderzenie piłkarza Liverpoolu odbił Sangare. Chwilę później z dystansu huknął Depay, jednak bramkarz WKS-u zdołał strącić piłkę na poprzeczkę. W 69. minucie było już 4:0 - Janssen wyłożył futbolówkę do Klaassena, a ten płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze dołożyli piątego gola - bramkarz odbił do boku uderzenie Wijnalduma zza pola karnego, a ze skuteczną dobitką pospieszył Janssen. W końcówce szansę na zdobycie gola kontaktowego miał Gohi, ale Cillessen popisał się fantastyczną interwencją, zatrzymując strzał z kilku metrów.

Holandia przedłużyła tym samym świetną serię występów na De Kuip - Oranje pozostają niepokonani w Rotterdamie od 2000 roku, wygrywając w tym czasie 17 spotkań i pięć remisując. Dla Pomarańczowych było to trzynaste z rzędu zwycięstwo na De Kuip.

Holandia - WKS 5:0 (3:0)
1:0 Veltman 13'
2:0 Robben (k.) 32'
3:0 Veltman 36'
4:0 Klaassen 69'
5:0 Janssen 75'

Blind - Seri

Holandia: Cillessen - Blind, Martins Indi, Veltman, Tete - Strootman (85' Ramselaar), Klaassen (70' Sneijder), Propper (64' Wijnaldum) - Depay (77' Berghuis), Janssen (77' Dost), Robben (78' Promes)

WKS: Sangare - Traore (48' Bailly), Kanon (71' Ya Konan), Deli, Aurier - Seri, Gbamin, Kessie (63' Diomande) - Cornet, Pepe (66' Gervinho), Sio (46' Gohi)