Wolfsburg zostaje w Bundeslidze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  29.05.2017 22:21
VfL Wolfsburg w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Bundeslidze. Wilki w barażowym dwumeczu o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej okazały się lepsze od Eintrachtu Brunszwik. W rozegranym w poniedziałek rewanżu wygrały na wyjeździe skromnie 1:0.

Po pierwszym meczu w znacznie lepszej sytuacji był Wolfsburg, który wygrał przed własną publicznością 1:0, choć odbyło się to w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

W pierwszej części rewanżowego spotkania obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale dobrze interweniowali bramkarze. Ostatecznie na przerwę schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

Cztery minuty po przerwie na prowadzenie wyszły Wilki. Na listę strzelców wpisał się Vierinha, który trafił do siatki potężnym uderzeniem z około piętnastu metrów.

Do końca meczu gości kontrolowali wydarzenia na boisku. Od 82. minuty Eintrachtu musiał grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Maximilian Sauer.

Eintracht Brunszwik - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
0:1 Vieirinha 49'

Pierwszy mecz: 0:1