Błąd sędziego, Wolfsburg bliżej utrzymania

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  25.05.2017 22:23
VfL Wolfsburg zrobił duży krok w kierunku utrzymania. W pierwszym barażowym spotkaniu Wilki przed własną publicznością pokonały 1:0 Eintracht Brunszwik. Jedyna bramka meczu padła jednak po fatalnej pomyłce sędziego.

Gospodarze przystępowali do spotkania w roli zdecydowanego faworyta i od początku sprawiali lepsze wrażenie. W 21. minucie bramkarza gości uderzeniem z rzutu wolnego próbował zaskoczył Yunus Malli, ale Fejzić popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później Eintracht powinien wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, niepilnowany w polu karnym Boland fatalnie spudłował z czterech metrów.

Tymczasem w 34. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Eintrachtu po tym jak Valsvik ewidentnie zablokował ręką strzał jednego z rywali. Problem jednak w tym, że chwilę wcześniej ręką zagrywał Gomez, co umknęło arbitrowi. Kilka chwil później prowadzenie dla Wolfsburga strzałem z jedenastu metrów uzyskał Gomez. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Dziesięć minut po po przerwie niewiele brakowało, a Gomez przy pomocy jednego z obrońców po raz drugi wpisałby się na listę strzelców. Na przeszkodzie stanął jednak bramkarz.

Do końca meczu Wilki kontrolowały wydarzenia na boisku i nie pozwoliły rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Teraz obie jedenastki czeka rewanżowe spotkanie w Brunszwiku.

VfL Wolfsburg - Eintracht Brunszwik 1:0 (1:0)
1:0 Gomez (k.) 35'