Walkower dla Lyonu

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Francuska liga piłkarska (LFP) przyznała Olympique Lyon walkower za kwietniowy mecz z Bastią, który został przerwany z powodu zachowania kibiców gospodarzy. Fani korsykańskiego klubu najpierw doprowadzili do opóźnienia w rozpoczęciu spotkania, a potem ich zachowanie doprowadziło do przerwania pojedynku w przerwie, przy wyniku 0:0.

LFP przyznała OL zwycięstwo w tym meczu, a ponadto nałożyła dodatkowe kary na Bastię. I Lioni di Furiani muszą rozegrać trzy spotkania w roli gospodarzy na neutralnym terenie, a ich kibice nie będą mieli wstępu na stadiony rywali w przypadku czterech najbliższych meczów wyjazdowych. Ponadto na pół roku zawieszono dyrektora Bastii Anthony’ego Agostiniego.

Korsykański klub odcierpiał już jeden mecz kary, bowiem jeszcze w kwietniu Stade Armand Cesari został zamknięty wstępnie na jedno spotkanie. Bastia zapowiedziała wprowadzenie zmian na obiekcie, które mają poprawić bezpieczeństwo.

I Lioni di Furiani zajmują obecnie ostatnie miejsce w Ligue 1, mając dwa punkty straty do bezpiecznej pozycji. Do rozegrania został im pojedynki z PSG, Marsylią i Lorient.