Pogrom w Old Firm Derby

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  30.04.2017 09:41
Celtic FC rozgromił na wyjeździe Rangers FC 5:1 w sobotnich Old Firm Derby. To najwyższa wygrana Celtów na Ibrox w historii.

Podopieczni Brendana Rodgersa są już pewni mistrzowskiego tytułu, ale chcieli się zrewanżować odwiecznemu rywalowi za poprzednie spotkanie w tym sezonie, które przed własną publicznością zakończyli remisem.

Już do przerwy goście mieli dwubramkowe prowadzenie. Wynik otworzył strzałem z rzutu karnego Scott Sinclair. Podwyższył go Leigh Griffiths.

Po przerwie dwie kolejne bramki dla przyjezdnych zdobyli Callum McGregor oraz Dedryck Boyata. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Kenny'ego Millera. Wynik ustalił w końcówce Mikael Lustig.

Rangers FC - Celtic FC 1:5 (0:2)
Bramki: Miller 81' - Sinclair 7' (rzut karny), Griffiths 18', McGregor 52', Boyata 66', Lustig 87'