Eintracht, Darmstadt i Werder z kompletem, cztery gole Kruse!

dodał: Kejar  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  22.04.2017 17:25
Piłkarze Eintrachtu wygrali z zawodnikami Augsburga 3:1 (0:1). W innym meczu tej kolejki gracze Hamburgera SV przegrali u siebie z Darmstadt 1:2 (0:0). Tymczasem zawodnicy Ingolstadt przegrali w roli gospodarza z Werderem 2:4 (1:1).

Co działo się na stadionie Eintrachtu? Gracze przyjezdnych wyszli na prowadzenie w dziewiątej minucie. Wówczas bramkę zdobył Gouweleeuw.

W 53. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Rebić. Zawodnik Eintrachtu nie uderzył jednak wystarczająco precyzyjnie i nie udało mu się zmienić wyniku tej potyczki.

W 78. minucie piłkarze klubu z Frankfurtu dopięli już jednak swego, ponieważ bramkę zdobył Fabian i końcowy wynik tej potyczki cały czas był sprawą otwartą.

Dziewięć minut potem Fabian skopiował swój wyczyn. W samej końcówce gola zdobył też Rebić, dzięki czemu Eintracht pokonał rywali z Augsburga 3:1.

Eintracht - Augsburg 3:1 (0:1)
0:1 Gouweleeuw 9’
1:1 Fabian 78’
2:1 Fabian 87’
3:1 Rebić 90+1’

Na stadionie w Hamburgu czekaliśmy na pierwsze trafienie w tej potyczce aż do 51. minuty. Wtedy to golkipera gospodarzy pokonał Sulu i przybliżył swoją ekipę do zainkasowania kompletu oczek.

Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze po stracie pierwszego gola, a już przegrywali dwoma trafieniami, ponieważ kilka minut potem bramkę zdobył też Platte.

W 87. minucie znakomitej szansy nie wykorzystał Wood. Gospodarzy tego dnia stać było tylko na trafienie honorowe. W doliczonym czasie gry niefortunną interwencją "popisał się" Holland, który skierował piłkę do własnej siatki. Finalnie jednak goście wygrali 2:1.

HSV - Darmstadt 1:2 (0:0)
0:1 Sulu 51’
0:2 Platte 53’
1:2 Holland 90+2’ (sam.)

Jak przebiegał mecz na obiekcie w Ingolstadt? Gracze gospodarzy wyszli na prowadzenie w 32. minucie. Tisserand zagrał do Lezcano, a ten pokonał golkipera bremeńczyków.

W doliczonym czasie gry wyrównał Kruse, który skutecznie egzekwował „jedenastkę” i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W 55. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Bartels. Nieco ponad kwadrans po zmianie stron zawodnicy Ingolstadt znowu byli na prowadzeniu. Tym razem rzutu karnego nie zmarnował Gross.

To nie był jednak koniec emocji w tej potyczce. W 81. minucie swojego drugiego gola tego popołudnia strzelił bowiem Kruse. Kilka minut potem ten sam zawodnik dał zaś prowadzenie Werderowi.

Kruse pokonał golkipera rywali też w doliczonym czasie gry i ustalił wynik meczu na 4:2 dla Werderu.

radrif | 22.04.2017 17:36

Zwycięstwo Werderu to dla mnie fantastyczna wiadomość, spadek bezpośredni sie oddala :) Chociaż powoli zaczynam odnosić wrażenie, że Kruse dla Bremy to jak Modeste dla Kolonii. Odejdzie i się wszystko posypie...

DFBart | 22.04.2017 17:36

troche sie boje paatrzac na tabele ze w nastepnym sezionie moze nie byc zbyt duzo punktow do rankingu uefa : Lipsd, Hoffe, Herthaoby jeszcze doskoczyk ktos z grupy Bayer L, Borussia M, Schalke bo jesli tylko Bayern i Dortmund beda w pucharach z tych etatowych to bedzie lipa

Stormblast | 22.04.2017 17:37

Nie mogłem obejrzeć pierwszej połowy, ale po tym co widziałem. Moisander i Sane się nie popisali. O Velijkoviciu nie wspomnę, bo gramy w osłabieniu.
Max Kruse wygral mecz, Gościa z taką inteligencją boiskową w zespole dawno nie było. Asysta Kainza też super, bo zagrał inaczej niż obrońcy gospodarzy się spodziewali. Sędzia też niezły herbatnik - wydaje się, że przy karnym na Bartelsie spokojnie mogła być czerwona kartka. Później sędzia boczna stojący metr obok akcji gwiżdże aut dla Ingolstadt (niesłusznie), a sędzia który był od akcji 10-15 metrów dalej go poprawia. W doliczonym czasie gry odgwizdany od czapy spalony, a Gnabry raczej na pustą bramkę by trafił. Tym bardziej cieszy zwycięstwo, bo dawno takich udawaczy jak gospodarze nie widziałem. To co robili po drugim strzelonym golu było śmieszne. Byle tylko zyskać te kilka sekund. Normalnie bym to zrozumiał, ale to było wyjątkowo bezczelne. Super trzy punkty i tak sobie myślę, że może warto zrezygnować z piątki obrońców dopóki nie mamy 3 przyzwoitych środkowych obrońców. Zmiany Nouriego znakomite.

@radrif, w obecnej sytuacji tak, bo Pizarro teraz to dobry rozgrywający, a innego napastnika nie mamy. Ale Kruse raczej pozostanie:)

marianos | 22.04.2017 17:38

Ale jaja. Niesamowite co robi ten Werder, fantastyczna metamorfoza. Życzę im z całego serca jak najwyższego miejsca w lidze, coś czuję, że mogą o wiele lepiej zaprezentować się na arenie międzynarodowej niż jakaś Hertha czy Freiburg. 2-3 wzmocnienia i będzie naprawdę fajna paczka w Bremie. Max Kruse w końcu gra na miarę swojego potencjału, ciągnie drużynę i w takiej formie zasługuje nie tyle na powołanie do reprezentacji, co na dostanie szansy w pierwszym składzie. A no i zapomniałbym, Nouri cudotwórca. Kto by się tego spodziewał?

mn78 | 22.04.2017 17:39

Porażka HSV po fatalnej grze i sami sobie będą winni jak skończą na 16 miejscu. Dziękujemy ekipom Werderu i Eintrachtu za dzisiejsze zwycięstwa :)

MatiP | 22.04.2017 17:47

Pewne zwycięstwo Bremy - rzut karny na 2:2 bardzo naciągany. Fantastyczna robota trenera.

A w Hamburgu sami sobie zgotowali ten los - to był mecz nawet nie za 6 ale 9 punktów, patrząc na straty rywali w walce o utrzymanie. Tak jak rzucili się w końcówce do odrabiania strat tak powinni od początku 2 połowy zaatakować Darmstadt.

Stormblast | 22.04.2017 18:22

Obejrzałem pierwszą połowę i było dobrze. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nadal nie rozumiem dlaczego Tisserand nie dostał czerwonej kartki. Zachowanie graczy Ingolstadt było godne Trudnych spraw...Hansen odpychający Grillitscha aż prosił się o żółty kartonik.
Na szczęście nie wpłynęło to na wynik meczu, ale delikatny niesmak pozostał.

KAT | 22.04.2017 18:26

Pierwsza polowa slaba w wykonaniu Werderu. Jakos sennie i bez tempa gralismy. Swoje dodal tez sedzia. Uznal bramke Lezcano ze spalonego, a potem nie dal ewidentnej czerwonej kartki przy karnym. Jedenastka dla gospodarzy tez z kapelusza,;a do tego kilka spalonych na Bremie ktorych nie bylo. No ale Werder ma moc w ofensywie i nawet drukowanie nie pomoglom Wejscie Gnabry\'ego i Pizzy dalo jeszcze wieksza sile i zmietlismy rywala.
Kruse i Kaintz najlepsi
Moisander i Bauer dzisiaj slabiej. Z 16 miejsca na 6 w 2 miesiace.. Brawo Nouri

bundes | 22.04.2017 21:47

Nie moglem ogladac bo mialem urodziny blizniakow, ale wynik i 4 bramki Kruse to jak prezent dla mnie :-) brawo Werder puchary by nam daly finansowy wiatr w zagle czego reszcie i sobie zycze