Ważne wygrane Wolfsburga i Augsburga

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  15.04.2017 17:26
Bardzo ważne zwycięstwa w walce o utrzymanie się w Bundeslidze odniosły w sobotę jedenastki Wolfsburga i Augsburga. Pierwsi pewnie 3:0 pokonali u siebie przedostatnie w tabeli Ingolstadt, natomiast drudzy przed własną publicznością ograli 2:1 FC Koeln.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Schmida z rzutu rożnego, świetnym strzałem głową bramkarzowi gości nie dał szans Hinteregger. Kilka chwil później FC Koeln powinno doprowadzić do wyrównania, ale Osako nie trafił z trzech metrów do pustej bramki.

W 22. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul na Danso. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Verhaegh. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku. W 65. minucie padła jednak kontaktowa bramka dla gości z Kolonii. We własnym polu karnym niefortunnie interweniował Max, który przy próbie wybicia piłki, skierował ją do własnej bramki.

W końcówce meczu zrobiło się na boisku bardzo nerwowo, bowiem czerwonymi kartkami ukaranych zostało dwóch zawodników Augsburga - Koo i Finnbogason. Gościom nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania.

FC Augsburg - FC Koeln 2:1 (2:0)
1:0 Hinteregger 5'
2:0 Verhaegh (k.) 23'
2:1 Max (sam.) 65'

Kibice na Volkswagen Arena na pierwszego gola meczu musieli czekać do końcówki pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Suttnera, który skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu z lewej strony jednego z zawodników Wilków.

W 69. minucie Wolfsburg podwyższył na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Yunus Malli, który mocnym strzałem wykorzystał dogranie Arnolda spod linii końcowej boiska.

W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 80. minucie wynik na 3:0 ustalił Mario Gomez, który trafił do siatki strzałem z kilku metrów, po precyzyjnym dośrodkowaniu Gerhardta z lewego skrzydła.

VfL Wolfsburg - FC Ingolstadt 3:0 (1:0)
1:0 Suttner (sam.) 45'