Remis w Leverkusen, świetny Błaszczykowski!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  02.04.2017 19:26
W drugim niedzielnym meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy Bayer Leverkusen podzielił się punktami z VfL Wolfsburg, remisując 3:3. Aptekarze zaliczyli jednocześnie piąty remis w sezonie, a ich rywale szósty. Ekipa z Leverkusen zaliczyła zatem drugi kompromis z rzędu na swoim obiekcie.

Aptekarze do swojego spotkania przystępowali, chcąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo pod wodza trenera Tayfuna Korkuta, który objął stery w ekipie z Bay Arena trzeciego marca tego roku. Z kolei Wilki z Wolfsburga za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, aby oddalić od siebie widmo spadku z ligi.

Już w pierwszej odsłonie ekipą, która zapracowała sobie na delikatną przewagę, byli gospodarze. W 40. minucie Karim Bellarabi zapewnił Aptekarzom jednobramkowe prowadzenie. 26-latek wykorzystał podanie od Charlesa Aranguiza i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Prawdziwe emocje miały jednak miejsce po zmianie stron. Najpierw prowadzenie Bayeru podwyższył Kevin Volland, który odpowiedział jednocześnie na niewykorzystaną sytuację Mario Gomeza. Niemiec w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie potrafił skierować piłki do siatki, ale więcej szczęścia miał napastnik Aptekarzy, który zanotował swoje czwarte trafienie.

W ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji ze świetnej strony pokazał się z kolei Jakub Błaszczykowski. Polak w świetnym stylu dośrodkował w pole karne, gdzie głową piłkę do siatki skierował Gomez. W 83. minucie po akcji z udziałem Błaszczykowskiego na listę strzelców wpisał się ponownie Niemiec Gomez. 31-latek zaliczył swoje 11. trafienie w sezonie.

Tymczasem trzy minuty przed końcem podstawowego czasu rywalizacji po akcji skrzydłowego reprezentacji Polski sędzia podyktował rzut karny dla Wilków. Błaszczykowski dał się sfaulować przez jednego z rywali w "szesnastce" rywali, a hat-tricka skompletował Gomez. Ostatnie słowo należało jednak do Kaia Havertza, który ustalił wynik na 3:3.

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 3:3 (1:0)
1:0 Bellarabi 40'
2:0 Volland 65'