Wolfsburg wygrywa z Darmstadt

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  18.03.2017 17:29
Niezwykle ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odnieśli w sobotę piłkarze Wolfsburga, którzy we własnej hali skromnie 1:0 pokonali Darmstadt.

W roli faworyta do sobotniego spotkania przystępowali gospodarze, ale to goście mogli objąć prowadzenie w siódmej minucie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał jednak wykorzystać Schipplock. W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, w których szeregach od pierwszej minuty występował Jakub Błaszczykowski.

W 32. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Luiz Gustavo, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w 45. minucie Wilki na prowadzenie wyprowadził Mario Gomez, który bardzo dobrym uderzeniem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Hora z głębi pola.

Dwie minuty po przerwie powinno być 2:0 dla Wolfsburga, ale doskonała okazję zmarnował niepilnowany w polu karnym Bazoer, który ze środka pola karnego uderzył obok słupka. W 55. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Darmstadt znalazł się natomiast Gomez, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach Wilki kontrolowały wydarzenia na boisku i stwarzały sobie kolejne okazje. Dobrze w bramce Darmstadt spisywał się jednak Heuer Fernandes, który bronił między innymi strzały Malliego i Vieirinhy. Ostatecznie kibice nie doczekali się kolejnych goli.

VfL Wolfsburg - SV Darmstadt 1:0 (1:0)