LE: Pewna wygrana Schalke

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  16.02.2017 22:57
Konkretną zaliczkę wypracowali sobie w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy piłkarze Schalke Gelsenkirchen, którzy pokonali na wyjeździe PAOK Saloniki 3:0 (1:0). Triumf zapewniły Die Koenigsblauen trafienia Burgstallera, Meyera i Huntelaar.

W piątej minucie gry bliscy zdobycia pierwszego gola byli gospodarze - po podaniu Mystakidisa futbolówka trafiła pod nogi zamykającego akcję Matosa, który z najbliższej odległości ostemplował słupek. Chwilę później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Biseswar, ale udaną interwencję odnotował Fahrmann.

W 27. minucie na prowadzenie wyszli jednak Die Koenigsblauen - piłkę po strzale głową Naldo po dośrodkowaniu Caligiuriego z rzutu wolnego sparował do boku Glikos, a skuteczną dobitką popisał się Burgstaller.

Druga połowa meczu rozgrywanego w Salonikach nie przyniosła zbyt wielu emocji, aczkolwiek podopieczni Weinzierla przesądzili sprawę awansu w końcówce meczu. Najpierw w 82. minucie po dośrodkowaniu Howedesa na 2:0 podwyższył Meyer, natomiast wynik meczu ustalił w 90. minucie Huntelaar, który okazał się najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu.

PAOK Saloniki - Schalke Gelsenkirchen 0:3 (0:1)
0:1 Burgstaller 27'