Augsburg pokonał Wilki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  28.01.2017 17:24
Piłkarze Wolfsburga nie zdołali potwierdzić wysokiej formy z ostatnich spotkań. W sobotnie popołudnie przed własną publicznością musieli uznać wyższość Augsburga.

Mecz świetnie ułożył się dla Wilków, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Malliego z rzutu wolnego, bramkarza gości strzałem z bliska pokonał Mario Gomez.

W kolejnych minutach swoich okazji szukał Augsburg. W 25. minucie gościom udało się wyrównać na 1:1. Po fatalnym błędzie Benaglio, Halil Altintop najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie dobijając już spokojnie do siatki.

Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa rozpoczęła się od groźnych sytuacji pod bramką Augsburga, ale Ntep i Vieirinha nie zdołali wpisać się na listę strzelców.

Tymczasem w 69. minucie po raz drugi w tym meczu skapitulował Benaglio. Tym razem piłkę do bramki wpakował Dominik Kohr, który wykorzystał dogranie Frambergera. Jak się okazało była to bramka na wagę trzech punktów.

VfL Wolfsburg - FC Augsburg 1:2 (1:1)