Kolejna porażka Sunderlandu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  21.01.2017 17:53
Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze West Bromwich Albion, którzy pokonali przed własną publicznością zamykający ligową tabelę Sunderland 2:0 (2:0) w meczu 22. kolejki angielskiej Premier League. Gole dla ekipy z The Hawthorns zdobyli Fletcher i Brunt.

Jednej korekty po klęsce na White Hart Lane dokonał w wyjściowej jedenastce Tony Pulis, który postawił na Nyoma w miejsce Olssona. David Moyes wymienił za to trzech zawodników po porażce w Pucharze Anglii na Turf Moor - za Manquillo, Love'a i Boriniego zagrali O'Shea, Rodwell oraz Defoe.

W pierwszej połowie sporą przewagę mieli gospodarze, co długo nie przekładało się jednak na podbramkowe sytuacje. W 24. minucie do strzału doszedł Rondon, ale posłał futbolówkę nad bramką. Pięć minut później reprezentant Wenezueli był dosłownie o milimetry od bramki - po główce Rondona piłka odbiła się jeszcze od Phillipsa, po czym przeleciała tuż obok słupka.

Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, goście mieli problem z wyjaśnieniem sytuacji, z czego skrzętnie skorzystał Fletcher, który uderzeniem z woleja otworzył wynik spotkania na The Hawthorns.

Sześć minut później było już 2:0 - po dośrodkowaniu Phillipsa Chadli trafił w poprzeczkę, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Brunt, który podobnie jak Fletcher, uderzeniem z woleja pokonał Mannone'a.

Druga połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji - więcej z gry mieli goście, jednak skoncentrowana na defensywie ekipa gospodarzy nie pozwalała Czarnym Kotom na skonstruowanie groźnej sytuacji.

Ostatecznie Sunderland odnotował piętnastą już porażkę w tym sezonie i podopieczni Davida Moyesa pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. W następnej kolejce WBA zagra z Middlesbrough, a Sunderland podejmie Tottenham na Stadium of Light.

West Bromwich Albion - Sunderland 2:0 (2:0)
1:0 Fletcher 30'