Bayern gromi, Lewy strzela

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  10.12.2016 17:18
Bayern Monachium nie miał litości dla Wolfsburga w sobotnim spotkaniu 14. kolejki Bundesligi. Bawarczycy na Allianz Arena wygrali efektownie 5:0. Dwie kolejne bramki na swoje konto zapisał reprezentant Polski Robert Lewandowski. Wygrana pozwoliła podopiecznym Carlo Ancelottiego wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.

Bayern do sobotniego spotkania przystępował w roli zdecydowanego faworyta i od pierwszej minuty przeważał. Pierwszą groźniejszą sytuację Bawarczycy stworzyli w ósmej minucie, ale po uderzeniu Bernata bardzo dobrze interweniował Benaglio. Goście ataki mistrzów Niemiec byli w stanie odpierać jedynie do 18 minuty.

Wówczas Bayern wyszedł na prowadzenie, a w roli głównej wystąpił Arjen Robben, który pokonał bramkarza Wolsburga kapitalnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego. Cztery minuty później Bayern prowadził 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisałs się Robert Lewandowski, który spokojnie z bliska trafił do siatki, po tym jak piłka trafiła pod jego nogi po strzale Vidala i rykoszecie od Knoche.

Do końca pierwszej połowy Bayern spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Po przerwie obraz gry również nie uległ zmianie. Cztery minuty po wznowieniu gry na 3:0 próbował podwyższył Ribery, ale na przeszkodzie stanął mu Benaglio. Co nie udało się Francuzowi, udało się Lewandowskiemu w 58. minucie. Tym razem reprezentant Polski zmienił tor lotu piłki po mocnym strzale Muellera sprzed pola karnego i zupełnie zaskoczył Benaglio.

W 61. minucie okazję miał Wolfsburg, ale Gomez uderzył nad poprzeczką. Tymczasem w 78. minucie Bayern prowadził już 4:0. Po zagraniu Robbena, piłkę do bramki Wolfsburga wpakował Mueller. Nie było to ostatnie słowo podopiecznych Carlo Ancelottiego. W 86. minucie wynik meczu na 5:0 ustalił Douglas Costa, który pokonał Benaglio mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 5:0 (2:0)
1:0 Robben 18'
2:0 Lewandowski 22'
3:0 Lewandowski 58'
4:0 Mueller 76
5:0 Douglas Costa 86'