Niemoc mistrzów Anglii trwa

dodał: Michał Machowski  |  źródło: anglia.goal.pl  |  03.12.2016 18:12
Leicester coraz bliżej strefy spadkowej - mistrzowie Anglii przegrali w sobotnie popołudnie na Stadium of the Light z Sunderlandem 1:2.

Bliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie meczu byli przyjezdni, ale w obydwu sytuacjach Sunderland miał sporo szczęścia.

Jako pierwszy przed szansą stanął Jamie Vardy. Reprezentant Anglii najwyżej wyskoczył  w polu karnym do dośrodkowania i skierował futbolówkę obok słupka.

Już w doliczonym czasie gry kibice na chwilę zamarli, gdy po strzale Amarteya piłka odbiła się od poprzeczki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę we własnej bramce umieścił Robert Huth. Obrońca przepychał się z jednym z graczy Sunderlandu i próbując wybić piłkę poza pole karne, pokonał Zielera.

W 77. minucie niemiecki bramkarz ponownie skapitulował. O ile strzał Watmore'a był zablokowany, to zgarniający piłkę Defoe nie miał problemów ze zmieszczeniem jej w siatce.

Trzy minuty później nadeszła odpowiedź Lisów. Świetnie zagrywał spod linii końcowej Gray i z bliska do siatki musiał trafić Okazaki. W doliczonym czasie gry bohaterem Czarnych Kotów był Pickford, który heroicznie wybronił uderzenie z najbliższej odległości Morgana.

Sunderland - Leicester 2:1 (0:0)
1:0 Huth 64' (sam.)