Wilki triumfują we Freiburgu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  05.11.2016 17:29
Pierwszej porażki przed własną publicznością w tym sezonie doznali piłkarze Freiburga, którzy na własnym stadionie musieli uznać wyższość Wolfsburga. Wilki stanęły na wysokości zadanie i wygrały pewnie 3:0.

Gospodarze przystępowali do sobotniego spotkania z nadzieją na odniesienie piątego z rzędu zwycięstwa przed własną publicznością. Wilki chciały jednak za wszelką cenę pokrzyżować im plany.

Od początku kibice oglądali ciekawe spotkanie, ale na pierwszego gola musieli poczekać do 41. minuty. Wówczas gości na prowadzenie wyprowadził Mario Gomez, który najwyżej wyskoczył w polu karnym po dośrodkowaniu Ricardo Rodrigueza z rzutu rożnego i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Osiem minut po przerwie Wolsburg podwyższył na 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gomez, który tym razem trafił do siatki w sytuacji sam na sam po bardzo dobrym podaniu Traescha.

W kolejnych minutach goście kontrolowali wydarzenia na boisku. W 86. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości, po tym jak Gunter faulował w polu karnym Didaviego. Zawodnik Freiburga został ukarany czerwoną kartką, a piłkę w bramce z jedenastu metrów umieścił Rodriguez, ustalając tym samym wynik meczu na 30 dla gości.

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)