Ostatni kwadrans Bayeru

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  29.10.2016 17:23
W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 9. kolejki Bundesligi, Bayer Leverkusen pokonał 2:1 na wyjeździe VfL Wolfsburg. Wilki prowadziły w tym meczu do przerwy, ale Aptekarze zdołali odwrócić losy rywalizacji w ostatnim kwadransie.

Spotkanie na Volkswagen Arena zapowiadało się bardzo ciekawie. Piłkarze obu drużyn zdawali sobie sprawę, że nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Jako pierwsi groźniej zaatakowali goście z Leverkusen, ale w siódmej minucie świetnie interweniował Benaglio. W 19. minucie bliski wyprowadzenia Bayeru na prowadzenie był Wendell, ale piłka po jego świetnym strzale odbiła się od słupka.

W odpowiedzi przed szansą w 28. minucie stanął Gomez, ale piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. Dziewięć minut później Wolfsburg wyszedł na prowadzenie. Po precyzyjnym dograniu przez Caligiuriego z prawej strony boiska, piłkę do siatki z kilku metrów wpakował Arnold.

Tuż przed przerwą Bayer powinien doprowadzić do wyrównania, ale świetnej sytuacji nie zdołał wykorzystać Hernandez. Chilijczyk uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka przeszła obok bramki.

W drugiej połowie podopieczni Rogera Schmidta długo szukali dogodnej sytuacji. Ostatecznie w 79. minucie doprowadzili do wyrównania. Po dograniu z prawej strony boiska, do siatki z sześciu metrów trafil Admir Mehmedi.

Aptekarze poszli za ciosem i cztery minuty później zdobyli drugiego gola. Bayer na prowadzenie wyprowadził Tin Jedvaj, który dopadł do piłki w podbramkowym zamieszaniu i strzałem przy słupku pokonał bramkarza Wolfsburga. Jak się okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.

VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 1:2 (1:0)
1:0 Arnold 37'
1:1 Mehmedi 79'
1:2 Jedvaj 83'