El. LE: Pewna wygrana AZ

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  18.08.2016 21:54
Sporą zaliczkę w pierwszym spotkaniu fazy play-off Ligi Europy wypracowali sobie w Nowym Sadzie piłkarze AZ Alkmaar, którzy pokonali miejscową Vojvodinę 3:0 (2:0). Bohaterem holenderskiego zespołu został strzelec dwóch bramek, Jan Wuytens. Trzecie trafienie dołożył Nigeryjczyk, Fred Friday.

Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 13. minucie gry, kiedy to po podaniu Malbasicia, w sytuacji sam na sam z Rochetem minimalnie pomylił się Babić. Prowadzenie objęli jednak Holendrzy - w 32. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Garcia, a silną główką ręce bramkarza Vojvodiny przełamał Wuytens.

Pięć minut później, tym razem skuteczną interwencją popisał się Kordić, który zdołał odbić silne uderzenie Jahanbakhsha zza pola karnego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, AZ Alkmaar wyprowadziło zabójczą kontrę i zdobyło drugiego gola, po tym jak w sytuacji sam na sam z Kordiciem do siatki trafił Friday.

Po zmianie stron wynik nie kilka okazji na zdobycie bramki miał wśród gospodarzy Palocević, który dwukrotnie nieskutecznie próbował zaskoczyć Rocheta, a także Malbasić. Po drugiej stronie pokonać Kordicia nie potrafili Jahanbakhsh oraz Garcia

W 81. minucie podopieczni trenera van den Broma dołożyli trzeciego gola, kiedy to przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego, Wuytens umieścił futbolówkę w samym okienku bramki Vojvodiny.

Rewanż zostanie rozegrany w czwartek 25 sierpnia.

Vojvodina Novi Sad - AZ Alkmaar 0:3 (0:2)
0:1 Wuytens 32'
0:2 Friday 45+2'
0:3 Wuytens 81'